Algologs jeb sāpju ārsts, galvassāpju speciālists

Sāpju ārsts izprot dažādus sāpju sindromus, kuri pavada slimību lielāko daļu. Sāpes ir brīdinājuma signāls, ka organismā kaut kas nav kārtībā, līdz ar to tās ir nepieciešamas, lai cilvēks izdzīvotu. Tikai saņemot brīdinājumu par organisma darbības traucējumiem, iespējams reaģēt un tos ārstēt. Tomēr sāpju iemesli ir ļoti dažādi un sāpes atšķiras.

Algologs ir mācījies ārstēt sāpju sindromus, izmantojot medikamentus un kombinējot ar fizioterapijas un psihoterapijas metodēm, kas vislabāk darbojas kompleksi, jo ilgstošas sāpes ir komplicētas un attīstās, iesaistoties gan ķermeniskām izjūtām, gan emocijām. Protams, nav iespējams ārstēt tikai sāpju sindromu, neņemot vērā slimību, kas sāpes izraisa, tādēļ algologs sadarbojas ar atbilstošu speciālistu komandu.

Galvassāpju ārsta speciāla interese ir galvassāpes - gan migrēna, gan cita veida galvassāpes. Nereti pacienti lieto daudz pretsāpju zāļu, kas lielā daudzumā ir kaitīgas organismam un pašas izraisa galvassāpes. Galvassāpju ārsts prot ārstēt dažādas, tai skaitā medikamentu pierašanas izsauktas galvassāpes.

Galvassāpes reizēm ir citu slimību simptoms, piemēram, kakla muskuļu saspringums, paaugstināts asinsspiediens, depresija, trauksme, infekcijas, nepareizs uzturs, vitamīnu nepietiekamība un tamlīdzīgi, tādēļ galvassāpju ārsts nozīmē izmeklēšanu.

Sāpju un galvassāpju ārstēšanā izmanto medikamentus, ārstniecisko vingrošanu, fizioterapiju, psihoterapijas metodes un nepieciešamības gadījumā nervu un trigerpunktu blokādes.

Migrēnas dienasgrāmata sievietēm - lejupielādēt šeit

Migrēnas dienasgrāmata vīriešiem un bērniem - lejupielādēt šeit

Veselības centra Vivendi ārsti – algologi jeb sāpju ārsti:

Daina Jēgere, neiroloģe, algoloģe

Linda Zvaune, neiroloģe, algoloģe