Depresija

Depresija ir saslimšana, kas ietekmē emocijas, domas, uzvedību un fiziskās ķermeņa reakcijas. Slikts noskaņojums, kad neko negribas, nekas neiepriecina un nav spēka, kādā dzīves brīdī var parādīties ikvienam. Ja šie simptomi ir īslaicīgi un pārlieku neietekmē ikdienu, nav pamata satraukumam. Taču, ja sliktais garastāvoklis ieilgst, pievienojas citas sūdzības, kļūst grūti strādāt, mācīties, komunicēt ar tuviniekiem, ir vērts griezties pie speciālista, lai saprastu, vai nav piezagusies depresija. Statistikas dati apgalvo, ka katrs astotais cilvēks dzīves laikā sastopas ar depresiju, kurai būtu nepieciešama ārstēšana. Depresija mūsdienās ir ārstējama slimība. Saņemot atbilstošu terapiju un palīdzību, ir iespējams justies labi un pilnvērtīgi baudīt dzīvi.

Katram depresijas izpausmes var būt atšķirīgas. Speciālists var palīdzēt izvērtēt simptomu izteiktību, smagumu, iespējamo cēloni un labāko palīdzības veidu. Nepieciešamības gadījumā speciālists cilvēku var nosūtīt uz papildus izmeklējumiem (klīniskās analīzes, encefalogramma, magnētiskā rezonanse un citi), lai pārliecinātos, ka depresijas simptomus neizraisa kāda fiziska pataloģija, piemēram, vairogdziedzera funkciju traucējumi, anēmija vai kāda cita saslimšana.

Lasiet vairāk par depresijai raksturīgiem simptomiem un ārstēšanas iespējām šeit

Ja jūtat, ka Jums ir patstāvīgi nomākts garastāvoklis, interešu trūkums, nespēks, enerģijas izsīkums, miega traucējumi un citas depresijas pazīmes, aicinām uz vizīti pie Veselības centra Vivendi ārstiem, kas palīdzēs izvērtēt simptomus un ieteiks labāko veidu, kā ar tiem tikt galā.

Inga Zārde, psihiatre 

Jānis Bušs, psihiatrs 

Marina Veģere, psihiatre 

Mārtiņš Ogsts, psihiatrs

Natālija Bērziņa-Novikova, psihiatrijas rezidente

Olga Sidorova, psihiatrijas rezidente

Ilze Mežraupe (Sestule), psihoterapeite, psihiatre 

Inta Zīle, psihoterapeite, psihosomatiskās medicīnas ārste 

Tarass Ivaščenko, psihoterapeits, psihosomatiskās medicīnas ārsts

Piesakieties vizītei pa tālruni 204 51 777 vai izmantojot e-pierakstu