Ēšanas traucējumu diagnostika

Pacients veselības centrā Vivendi ierodas pēc paša iniciatīvas vai ar ārsta nosūtījumu (vēlams jau ar iepriekš veiktiem izmeklējumiem, kas norādīti izmeklējumu veidlapā)

Gadījumā, ja pacients ir tikko izrakstījies no slimnīcas, kurā ārstējās ar ēšanas traucējumiem anoreksijas, ir derīgi izmeklējumi, kuri veikti pirms izrakstīšanās.

Svarīgi ir izvērtēt pacienta stāvokli kopumā – psihisko, somatisko (fizisko), kā arī uztura režīmu, jo anoreksija gandrīz vienmēr ir saistīta ar paaugstinātu risku dažādām saslimšanām, ko izraisa pārmērīgs svara zudums. Šī saslimšana var kļūt arī par nāves cēloni. Diagnostikā tiek izvērtēts, vai pacientam nav nepieciešama ārstēšana stacionārā.

Tādēļ Vivendi speciālisti pirms pacienta iekļaušanas programmā, kā arī tās laikā rūpīgi sekos līdzi ne tikai svara dinamikai, bet arī vispārējam veselības stāvoklim.

Pacienta izvērtēšana notiek 3 stundas, kuru laikā:

  1. programmas vadītāja, ārstes psihoterapeite iepazīstas ar pacienti un vecākiem (ja pacients nav pilngadīgs), izvērtē pacienta kopējo veselības stāvokli, iepazīstas ar slimības vēsturi un jau veiktajiem izmeklējumiem, saņemto ārstēšanu.
  2. uztura speciālists novērtē pacienta ēšanas paradumus, daudzumu. Nosaka svaru, muskuļu masas, kaulu un tauku rādītājus, tiek dotas instrukcijas par uztura dienasgrāmatas aizpildīšanu.
  3. deju un kustību terapeits veic pacienta fiziskā ķermeņa stāvokļa novērtējumu, nosakot pacienta fiziskā paštēla un realitātes salīdzinājumu. 
  4. Noslēgumā pacients un viņa vecāki tiek iepazīstināti ar izmeklēšanas rezultātiem, rekomendēts ārstēšanās plāns un apspriesta tālākā rīcība.

Ja nepieciešams, tiks nozīmēti papildus izmeklējumi vai citu speciālistu konsultācijas.

Ēšanas traucējumu diagnostikas cena: 130 EUR

Ierodoties uz diagnostiku, rekomendējam ņemt līdzi šādus izmeklēšanas rezultātus:

Lai pieteiktos diagnostikai, spiediet šeit vai arī zvaniet pa tālruni 204 51 777!