Galvassāpes bērniem - cik nopietni?

Aicinām visus interesentus uz bezmaksas izglītojošu lekciju par bērnu galvassāpēm, ko vadīs veselības centra “Vivendi” bērnu neiroloģe dr. Signe Šetlere.

Galvassāpes ir visbiežāk minētās ciešanas, ko izjūt cilvēki visā pasaulē. Tās rada būtiskas izmaiņas cilvēka dzīves kvalitātē, ierobežojot dzīves ierasto ritējumu, samazinot darba vai mācību spējas un nelabvēlīgi ietekmējot brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Lielākai daļai indivīdu vārds “galvassāpes” asociējas tikai ar pieaugušajiem, taču arī bērni cieš no galvassāpēm, pie kam to klīniskās izpausmes ir atšķiras no pieaugušajiem.

Bērniem var rasties dažāda veida galvassāpes - visbiežākās no tām ir saspringuma tipa galvassāpes vai migrēna. Dažos gadījumos bērniem galvassāpes rodas no infekcijas, augsta stresa vai trauksmes līmeņa dzīvē, kā arī pēc galvas traumām.

Bērnu galvassāpes ir jāuztver ļoti nopietni – ja galvassāpes kļūst regulāras vai to simptomi izteiktāki, tad ir nepieciešams konsultēties ar ārstu. Galvassāpju gadījumā, izvēloties speciālistu, ieteicams vērsties tieši pie bērnu neirologa, kas pārzina konkrētās vecuma grupas pacientu anatomiskās un fizioloģiskās īpatnības, pielāgojot piemērotākās diagnosticēšanas metodes un organismam saudzīgāko terapiju, lai bērna attīstība netiktu traucēta.

Raksturīgākie simptomi, kas attiecināmi uz bērnu galvassāpēm:

  • pulsējošas vai stipras galvassāpes,
  • slikta dūša,
  • vemšana,
  • reiboņi,
  • sāpes vēderā u.c.

Lekcijas laikā bērnu neiroloģe auditoriju iepazīstinās ar galvassāpju veidiem, kas sastopami bērniem, to simptomiem un to, kā atpazīt šos simptomus, iespējamiem cēloņiem un ārstēšanās iespējām. Tāpat speciāliste sniegs praktiskus un vienkāršus padomus ikdienai - ko vecākiem darīt, lai palīdzētu bērnam ar galvassāpēm.  

Bezmaksas izglītojoša lekcija “Galvassāpes bērniem – cik nopietni?” notiks 11. decembrī (otrdien) no plkst. 18:30 līdz 20:00 veselības centrā “Vivendi”, Dzirnavu ielā 16, Rīgā.

 

Iepriekšēja pieteikšanās uz lekciju ir obligāta! Pieteikties var pa telefonu 204 51 777 vai e-pastu info@vivendicentrs.lv.

Vietu skaits ir ierobežots!