Neļauj eksāmeniem ietekmēt savu emocionālo veselību!

Stresa un trauksmes sajūta ir dzīves sastāvdaļa. Noteikts stresa līmenis var patiešām nest labumu, jo adekvāts stresa veids mūs virza uz pārmaiņām un izaugsmi. Tomēr, ja ilgstošu laika periodu pastāv pārmērīgs stress un trauksme – tie var kļūt par apgrūtinājumu un pat risku veselībai.

Students savā ikdienā sastopas ar daudziem iespējamiem stresoriem – augstas prasības no augstskolas, liels mācību materiāla apjoms, dažāda veida pārbaudījumi, attiecību problēmas ar vienaudžiem, ģimeni vai pasniedzējiem, nepieciešamība apvienot izglītības iegūšanu un papildus darbu.

Tas savukārt negatīvi ietekmē ikdienas dzīvi: samazinās miega daudzums, pieaug iekšēja spriedze un šaubas, vai var tikt galā ar jauno lomu un pienākumiem, izmainās ēšanas paradumi, daudz retāk ir iespēja nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, katru dienu pieaug nogurums un veidojas fizisko un emocionālo spēku izsīkums. Īpaši grūts posms studenta dzīvē ir eksāmenu un pārbaudījumu laiks, jo ir paaugstināta spriedze, bet vienlaikus nepieciešamas labas darbaspējas, smadzeņu kapacitāte.

Sevis izpratne un kvalitatīvas rūpes par savu psihisko veselību ir pamatnosacījums, lai veiksmīgi pārvarētu stresu, ar kuru sastopas dažādās dzīves situācijās. Ieilgušu psihoemocionālo grūtību gadījumos ir vērtīgi vērsties pēc profesionālas palīdzības.

Psihiatrs var sniegt kvalificētu palīdzību un atbalstu, ja ir miega traucējumi, izdegšanas, trauksmes, depresijas vai psihosomatiski simptomi. Izvērtējot cilvēka stāvokli, psihiatrs nepieciešamības gadījumā var nozīmēt medikamentozo vai psihoterapeitisko ārstēšanu. 

Veselības centra “Vivendi” psihiatre Olga Sidorova: “Apmeklējot gados jaunus, bet kvalificētus psihiatrus, kuri salīdzinoši nesen paši ir bijuši studentu kurpēs, ir iespēja veidot labāku savstarpējo saikni ar ārstējošo ārstu.  Patīkamāka, drošāka vide un ārsts, kas spēj izprast studenta ikdienas grūtības un sniegt atbalstu, paātrinās un atvieglos ārstēšanās procesu.”

Dr. Sidorova ir padziļināti pētījusi šo tēmu sava zinātniskā darba “Depresijas trauksmes un distresa izplatība Latvijas medicīnas rezidentu vidū” ietvaros. Tas ir ļāvis viņai izveidot veselības centrā “Vivendi” atbalsta programmu tieši studentiem, kas sastāv no izglītojošās daļas un speciālista konsultācijām par pazeminātu maksu.

Savlaicīga palīdzība, sevis izpratne un nepieciešamības gadījumā uzsākta ārstēšana ļaus vieglāk tikt galā ar nevēlamajiem simptomiem, ātrāk atjaunosies garīgā kapacitāte un varēs turpināt veiksmīgu profesionālo izaugsmi.

Veselības centrs "Vivendi" aicina visu augstskolu studentus apmeklēt psihiatru konsultācijas ar 50% atlaidi.

Konsultācijas norit latviešu, angļu un krievu valodā. Pirms vizītes studentam administrācijā jāparāda derīga studenta apliecība.

 

Pieteikšanās programmai pa telefonu 204 51 777 vai e-pastuinfo@vivendicentrs.lv