Migrēnas diagnozes iekļaušana kompensējamo zāļu sarakstā

Migrēnas diagnozes iekļaušana kompensējamo zāļu sarakstā

Neiroloģe, galvas sāpju speciāliste dr. Linda Zvaune komentē sabiedrībā samilzušo jautājumu saistībā par kompensējamiem medikamentiem migrēnas gadījumā: “Šobrīd ir pieņemts lēmums, ka migrēnas diagnoze ir iekļauta kompensējamo diagnožu sarakstā. Ļoti priecājamies par šo lēmumu, bet tas vēl ārstiem neļauj izrakstīt medikamentus ar kompensāciju. 

Valsts Zāļu aģentūra (VZA) un Nacionālais Veselības dienests (NVD) izvērtē un veic sarunas ar zāļu ražotājiem, nozares speciālistiem  par konkrētiem medikamentiem - kurus medikamentus, ar kādiem nosacījumiem un kurš speciālists varēs izrakstīt. Izvērtē tikai tos medikamentus, kuriem zāļu ražotājs Valts Zāļu aģentūrā ir iesniedzis farmakoekonomisko novērtējumu. Arī mēs, ārsti, ļoti gaidām aktuālo informāciju par migrēnas zālēm no NVD. Katra mēneša sākumā tiek aktualizētas izmaiņas kompensējamo medikamentu sarakstā.”

 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz