Uztura speciāliste Aija Bahmane apmācībās Spānijā

Uztura speciāliste Aija Bahmane apmācībās Spānijā

Veselība centra Vivendi uztura speciāliste Aija Bahmane no 11. līdz 16.martam piedalījās Body liberation in Europe organizētajās apmācībās Alikantē, Spānijā. To mērķis bija rast izpratni un risinājumus par ķermeņkaunināšanu un resnumfobiju caur ķermeņatbrīvošanās kustības pamatprincipiem.

Biju pārsteigta gan par vairākiem izglītotiem un zinošiem dalībniekiem, kuri jau veic darbu sabiedrības izglītošanā, gan arī par to, cik tēma patiesībā ir maz apspriesta un cik neērta tā var būt cilvēkiem, kuriem pirms tam nav bijusi ar to tieša saskare. Spraigās diskusijās ar citiem apmācību dalībniekiem guvu apstiprinājumu saviem novērojumiem – ­milzīgs cilvēku skaits cieš no sociāli noteiktajiem skaistuma standartiem un spriedzes, kas rodas, dzīvojot šiem standartiem “neatbilstošos” ķermeņos. Vairums cilvēku ilgtermiņā nevar izvēlēties savu ķermeņa formu un svaru, konstanti pūliņi to nesekmīgi darot, var ievērojami iedragāt dzīves kvalitāti.

Mana pieredze un zinātniskie raksti apliecina – diskriminācija ķermeņa formas un svara dēļ ir ārkārtīgi kaitējoša. To īpaši izjutu dzirdot citu dalībnieku drosmīgos un atklātos dzīvesstāstus. Manuprāt, būtu jāatrod veids, kā mazināt šo nelabvēlīgo stigmatizēšanu un veicināt daudzveidīgu ķermeņu integrāciju, lai mums visiem dzīvē ir iespējams realizēt savu potenciālu un justies labi. Nevaru vien sagaidīt vairāk aktivitāšu par šo tēmu Latvijā!

Vairāk par ierakstā minētajiem terminiem latviešu valodā šajā rakstā.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz