Uztura speciāliste Jeļena Pavlova konferencē Itālijā

Uztura speciāliste Jeļena Pavlova konferencē Itālijā

Veselības centra Vivendi uztura speciāliste Jeļena Pavlova 19.10.-20.10. apmeklēja starptautisku konferenci GASTRODIET 2023 "Evolution and revolution", ko organizēja Monašas universitāte Itālijā, Prato.
 
Konferencē tika sniegta informācija par diētām, kas šobrīd tiek pielietotas gastroenteroloğijā, un izplatītākajām problēmām gastroenteroloğijā,piemēram, iekaisīgas zarnu slimības un kairināto zarnu sindroms. Konferences lektori pauda jaunāko informāciju ne tikai par diētām un to kvalitāti, uzturu un iekaisumiem, bet arī par papildus terapiju kuņğa-zarnu trakta slimību ārstēšanā un jauniem FODMAP diētas mērķiem. 
 
Uztura speciāliste stāsta: “Konferencē uzzināju, ka Latvijā pagaidām ir tikai 2 speciālisti, kuri apguvuši Monašas universitātes Low FODMAP diētas pielietošanas apmācību programmu. Pagaidām starp Baltijas valstīm mēs esam vienīgie. Biju pirmā, kura ir izgājusi šīs apmācības 2019.gadā.” 
 
Diēta tiek pielietota galvenokārt kairināto zarnu sindroma gadījumā, bet tā var mazināt arī negatīvus simptomus no gremošanas sistēmas puses arī citos gadījumos - funkcionālā dispepsija, iekaisīgas zarnu slimības, celiakija, tievo zarnu baktēriju pāraugšanas sindroms (SIBO), divertikuloze, endometrioze, fibromialğija, hroniska noguruma sindroms.
 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz