Publikācijas

Alkohols un miega traucējumi (Doctus.lv, 2020. gada maijs )

Dr. Inga Albrekte (Psihiskās veselības aprūpes virziena vadītāja, psihiatre un psihoterapeite)

Dr. Rita Kuzņecova (Narkoloģe, psihiatre)

Alkoholiskos dzērienus cilvēki mēdz lietot dažādu iemeslu dēļ, visbiežāk - lai atslābinātos pēc garas darba dienas vai sajustu eiforisku labsajūtu. Alkohols atstāj negatīvu ietekmi ne vien uz orgānu darbību, bet arī uz psihoemocionālo veselību, tai skaitā - miegu un tā kvalitāti. Tie, kuriem ir izveidojusies alkohola atkarība, cieš no ilgstošiem un smagiem miega traucējumiem, kas var izpausties kā: bezmiegs, pārmērīga miegainība dienas laikā, kā arī izmainīts miega-nomoda cikls. 

Veselības centra Vivendi psihiatre dr. Inga Zārde un rezidente narkoloģijā dr. Rita Kuzņecova skaidro, kas ir normāla miega fizioloģija, kāda ir alkohola ietekme uz miega fizioloģiju, kādi ir visbiežāk novērojamie alkohola atkarības sindroma kritēriji, alkohola lietošanas rekomendācijas un miega traucējumu ārstēšana. 

 

Lasīt rakstu


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz