Publikācijas

Apkārtējo spiediens vēl vairāk var saasināt ēšanas traucējumus

Neirotiskā anoreksija ir viens no ēšanas uzvedības traucējumu veidiem, kuru attīstība ir saistīta ar vairākiem faktoriem. Visbiežāk šie traucējumi parādās pusaudžu vecumā – no 14 līdz 18 gadiem. Biežāk meitenēm, taču var būt arī zēniem. Faktori, kas saistīti ar neirotiskās anoreksijas attīstīšanos ir, piemēram, noteikta veida audzināšana ģimenē, bioloģiskie faktori, kā arī ģenētiskā predispozīcija jeb gēni, kuru esamība palielina iespēju saslimt ar neirotisko anoreksiju. To ietekmē arī sociālie faktori. Ir dažādi sporta veidi vai profesijas, kur zemāks svars ir nepieciešams, taču tam nevajadzētu būt vienīgajam ķermeņa etalonam, ko plaši reklamētu sabiedrībā.

Veselības centra "Vivendi" psihiatre dr. Natālija Bērziņa Veselības ministrijas organizētās kampaņas "Viss ir Norm.a" ietvaros ir uzrakstījusi virtuālo vēstuli Kristai, kura ikdienā cenšas sadzīvot ar anoreksiju. Kampaņas ietvaros katru mēnesi tiek piedāvāts viena cilvēka reāls stāsts par to, kā viņš vai viņa mācās sadzīvot ar savas psihiskās veselības vajadzībām. 

LASĪT VĒSTULI


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz