Uztura speciāliste Dr. Laila Siliņa dalās savās pārdomās par grāmatu "Glikozes revolūcija", kas pēdējā laikā kļuvusi ļoti populāra un raisījusi plašas diskusijas par uzturu un glikozes ietekmi uz veselību. Lasīšanas procesā viņa analizē grāmatas apgalvojumus, izceļot gan noderīgas atziņas, gan iespējami maldinošus vai pārspīlētus apgalvojumus, kas var radīt nepareizu priekšstatu…
Kad ikdienas darbi un pienākumi kļūst par galveno dienas sastāvdaļu, ir būtiski atvēlēt laiku sev – lai atjaunotu spēkus un saglabātu līdzsvaru. Brīvā laika aktivitātes piedāvā iespēju ne vien rūpēties par fizisko veselību, bet arī stiprināt emocionālo labsajūtu.
Psihodinamiskā psihoterapija ir terapijas veids, kas sakņojas psihoanalītiskajās teorijās un pievēršas neapzinātajiem procesiem, kas ietekmē cilvēka domāšanu, uzvedību un emocijas.
Metaforu “komforta zona” izmanto, lai raksturotu stāvokli, kad cilvēks, atrodoties noteiktā, visbiežāk atpazīstamā vietā un uzvedoties ierastā veidā, jūtas fiziski un emocionāli droši un ērti.
Narkologs ir speciālists, kurš palīdz atbrīvoties no dažāda veida atkarībām, izprotot un meklējot saslimšanas cēloņus un sekas. Nereti pašam cilvēkam ir grūti sev atzīt, ka atkarība ņēmusi virsroku, tāpēc profesionālas palīdzības meklēšana ir vēl sarežģītāks, bet tieši tādā brīdī ļoti nepieciešams lēmums, ko pieņemt.
Psiholoģijai ir daudz dažādas nozares, viena no tām – klīniskā psiholoģija, kur izzina un palīdz uzlabot cilvēka psihisko veselību. Klīniskais psihologs padziļināti ir apguvis prasmes veikt psiholoģisko izvērtēšanu un psiholoģisko konsultēšanu. Psiholoģiskā izvērtēšana jeb testēšana ļauj izvērtēt cilvēka funkcionēšanu dažādās jomās, sākot ar intelektu, personību, dažādiem kognitīvajiem procesiem u.c.
Nereti sabiedrībā dzirdam dažādus viedokļus par internista profesiju – tas jau ir tas pats ģimenes ārsts. Vai tiešām? Aicinājām uz sarunu Dr. Paulu Dzelvi, ar kuru tiekamies veselības centrā Vivendi, lai noskaidrotu, kas īsti ir internists un kā viņš var palīdzēt uzlabot veselību.
Saulainā un siltā laikā, it īpaši, ja varam baudīt atvaļinājumu, mēs lielākoties esam priecīgāki un veidojam ciešāku kontaktu ar sevi un apkārtējo vidi.
Mūsu visu interesēs ir saglabāt veselību un kopējo labsajūtu. Īpaši drēgnajos ziemas mēnešos, kad vīrusi un baktērijas uzglūn uz katra stūra, ir vērts piedomāt, kā iespējams veicināt organisma aizsargspēju. Skaidrs, ka nebūs viens pareizais solis, kā saglabāt labu veselību, jo cilvēks ir dažādu orgānu sistēmu kopums!
Mūsdienās ir pieejama dažāda veida informācija par to, ko un kā pareizi ēst, kādu diētu labāk ievērot, ko no uztura vajadzētu izslēgt, bet ko pielikt vairāk klāt un tamlīdzīgi. Varbūt tieši pretēji – nekas nav jāmaina, un ir labi tā kā ir?