Publikācijas

Kairināto zarnu sindroms. Gastroenterologa, psihologa un uztura speciālista skatījumā. (Doctus.lv, 2020. gada jūlijs)

Kristīne Dūdiņa (Klīniskā psiholoģe, KBT terapeite)

Jeļena Pavlova (Sertificēta uztura speciāliste, Apmācīttiesīgā statuss uztura specialitātē)

Kairināto zarnu etioloģijā un norisē ļoti nozīmīgi ir gan psihoemocionālie, gan arī vides faktori. Psihodiagnostika paver plašas iespējas psihoemocionālam atbalstam un ārstēšanai, lai aizvien vairāk samazinātu kairināto zarnu sindroma (KZS) simptomu biežumu un izteiktību, kā arī uzlabotu paša pacienta psihoemocionālo veselību. 

Veselības centra "Vivendi" psiholoģe Kristīne Dūdiņa un uztura speciāliste Jeļena Pavlova ir līdzdarbojušās publikācijas tapšanā, skaidrojot: kāpēc jābūt uzmanīgiem ar KZS pacientiem pēc 45 g.v., kas ir Low-FODMAP diēta, kāda loma slimības ārstēšanā ir psihoemocionālajiem procesiem un kādus psiholoģiskās terapijas veidus var piemērot. 

 

Lasīt rakstu


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz