Publikācijas

Paņēmieni, kā fiziski aktīvu dzīvi padarīt par ikdienu (Ārstu un farmaceitu portāls Doctus.lv; 2021. gada novembris)

Dr. med. Tarass Ivaščenko (Psihoterapeits, psihosomatikas ārsts)

Mūsdienu cilvēka dzīvesveids kļūst arvien mazāk aktīvs, aptuveni trešdaļa planētas iedzīvotāju ar fiziskajām aktivitātēm nodarbojas nepietiekami, savukārt ap 40% eiropiešu savā brīvajā laikā izvēlas pasīvu atpūtas veidu – televizora skatīšanos. 

Pasaules Veselības organizācija rekomendē, ka cilvēkiem vecumā no 18 līdz 64 gadiem jābūt fiziski aktīviem vismaz 150 minūtes nedēļā. Ieteicama ir vidējas intensitātes aerobā slodze un spēka vingrojumi. 

Sēdošs un mazkustīgs dzīvesveids var veicināt virkni dažādu veselības problēmu, piemēram: izmaiņas vielmaiņā, palielinās aptaukošanās risks, mainās arī kognitīvās funkcijas un var pat attīstīties depresija. 

Vairāk par to, kā savu dzīvi un ikdienu padarīt fiziski aktīvāku, lasi publikācijā, kuras līdzautors ir arī veselības centra "Vivendi" psihoterapeits un psihosomatikas ārsts dr. Tarass Ivaščenko

Lasīt publikāciju

 


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz