Publikācijas

Teorija un praktiski paņēmieni migrēnas sāpju mazināšanai (Santa.lv, 2022.gada septembris)

Dr. Linda Zvaune (Neiroloģe, sāpju ārste)

Migrēnas lēkmei raksturīgas stipras vai vidēji stipras galvassāpes, visbiežāk tās ir vienpusējas, bet var arī migrēt. Lēkmes var ilgt no 4 līdz pat 72 stundām Migrēna parādās lēkmjveidīgi: dažus tā piemeklē vienu vai divas reizes gadā, citus – pat vairākas reizes mēnesī. Taču migrēna nav tikai stipras galvassāpes, to pavada arī citi simptomi, kā piemēram, nelabums, slikta dūša līdz pat vemšanai, pastiprināta jutība pret trokšņiem un gaismu. Lielākoties migrēna nav paredzama, taču daudzi jūt lēkmes tuvošanos – par to signalizē migrēnas priekšvēstneši jeb tā dēvētā aura: ņirboņa acu priekšā, mirgojošas gaismas, tumši laukumi vai citādi izkropļota redze, roku un kāju tirpšana.

Migrēnas CV

  • Visbiežāk sievietēm vecumā no 18 līdz 40 gadiem.
  • Vīriešiem 3 reizes retāk.
  • Liela nozīme iedzimtībai jeb gēniem.
  • Veicinoši faktori: hormonālās pārmaiņas un apkārtējās vides ietekme (arī tas, ka bērnībā bijusi pārlieku liela slodze, pārdzīvojumi, izjusta fiziska vai emocionāla vardarbība, stresa situācijas)
  • Lēkmes var provocēt kaitīgie ieradumi un mazkustīgs dzīvesveids.

Dr. Lindas Zvaunes ieteikumus par to, kā cīnīties ar migrēnu, lasi publikācijā


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz