Publikācijas

Botulīns pret migrēnu (Laikraksts "Mājas Dakteris", 2019. gada ziemas numurs )

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Migrēna ir visbiežāk sastopamā neiroloģiskā saslimšana, ar ko sirgst aptuveni miljards cilvēku visā pasaulē, Nereti sāpes var būt tik spēcīgas un nepanesamas, ka cilvēkam jālieto speciālas migrēnas recepšu zāles. Otra alternatīva ir onabotulīna injekcija, ko izmanto hroniskas migrēnas terapijā. Tas ir efektīvs un salīdzinoši drošs veids (ir maz blakusparādību un neliela iespējamība, ka onabotulīns izplatīsies organismā), kā mazināt migrēnas radītās sāpes un uzlabot dzīves kvalitāti. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Hormonālās kontracepcijas izvēle sievietēm ar migrēnu jeb kāpēc ginekologiem jāatpazīst migrēna (žurnāls Medicus Bonus, 2018)

"Atgādinājums kolēģiem par to, ka pirms tiek nozīmēta hormonāla kontracepcija, svarīgi izvērtēt sievietes sūdzības par galvassāpēm. Tām sievietēm, kurām ir migrēna ar auru, lai nepalielinātu išēmiska insulta risku, neiesaka izvēlēties kombinētos hormonālos kontracepcijas līdzekļus. Izvēles metodes ir nehormonāla kontracepcija vai vienīgi progestagēnu kontraceptīvie līdzekļi. Savukārt, tām sievietēm, kas cieš no menstruālajām migrēnām, tieši hormonālā kontracepcija var dot lēkmju atvieglojumu," stāsta veselības centra "Vivendi" neiroloģe, algoloģe dr. Linda Zvaune.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Galvassāpes kā organisma raidīts signāls (žurnāls Patiesā Dzīve, 2018)

Saspringtajā dzīves ritmā arvien vairāk novērojamas galvassāpes. Cilvēki, kas nepievērš uzmanību galvassāpēm un cer, ka tās pāries pašas no sevis, neapzināti ļauj tām progresēt. Vairāk par galvassāpēm lasi žurnālā "Patiesā dzīve", kur ar savām zināšanām dalās "Vivendi Galvassāpju centra" galvassāpju speciālistes: dr. Daina Jēgere un dr. Linda Zvaune. Savukārt, centra klīniskā psiholoģe Kristīne Dūdiņa sniedz psiholoģisku ieskatu par sāpēm un to, kā cilvēki tās uztver.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Migrēna iet rokrokā ar trauksmi (žurnāls Mājas Dakteris, 2018)

Dr. Natālija Bērziņa (Psihiatre)

"Viena no biežāk sastopamajām veselības likstām ir galvassāpes, tajā skaitā arī tāda nopietna slimība kā migrēna. Migrēnas izraisītāji var būt daudzi faktori, to skaitā arī emocionāli." Veselības centra "Vivendi" psihiatre dr. Natālija Bērziņa-Novikova stāsta par to, kā depresija un trauksme var būt migrēnas izraisītāji. Lasi rakstu jaunākajā žurnāla "Mājas Dakteris" numurā!

Rakstu aicinām lasīt šeit


Sāp galva. No stresa... (žurnāls Annas Psiholoģija, 2018)

Dr. Linda Zvaune (Neiroloģe, sāpju ārste)

"Migrēnas pamatā ir nervu sistēmas pārāk liela jutība, un tieši smadzenes nosaka to, kā cilvēks uztver sāpes. Taču reakcijas uz stresu un sāpju reakcijas iespējams pamainīt ar atbilstošiem medikamentiem, kognitīvi biheiviorālo terapiju, arī citiem psihoterapijas veidiem," stāsta neiroloģe, algoloģe dr. Linda Zvaune par stresa ietekmi uz galvassāpēm jaunākajā žurnāla  "Annas Psiholoģija" izdevumā.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Ar migrēnu nav jāsadzīvo, tā jāarstē (žurnāls Mājas Dakteris, 2018)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Ko iesākt tiem, kam migrēna ir tik spēcīga, ka izsit no sliedēm? Veselības centra "Vivendi" neiroloģe, algoloģe dr. D.Jēgere stāsta: "Īstenībā migrēnas priekšā nevajadzētu tik vienkārši piekāpties. Ir zāles, ar kurām lēkmi var padarīt pēc iespējas īsāku... Vēl cita metode ir onabotulīna toksīna injekcijas galvas ādā noteiktos punktos. To lieto hroniskas migrēnas ārstēšanai, ja citas metodes ir neefektīvas.. Mēs rēķinām, ka 70% cilvēku, kas saņem šo terapiju, ir ievērojama uzlabošanās vai arī lēkmes gandrīz izzudušas." Vairāk lasi žurnāla "Mājas Dakteris" jaunākajā numurā!

Rakstu aicinām lasīt šeit


Migrēna – slimība ar izplūdušiem rāmjiem (žurnāls TAKA, 2017)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Migrēna nav tikai galvassāpes! Žurnālam "TAKA" veselības centra “Vivendi” neiroloģe, algoloģe dr. Daina Jēgere stāsta, kas ir migrēna, kādi ir izplatītākie mīti par šo slimību un kādēļ tā rodas. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Galvassāpes ar daudzajiem nezināmajiem (žurnāls 36,6, pielikums Pretsāpju Ceļvedis, 2017)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Sāp galva. Teikums, kuru daži pasaka vien pāris reižu dzīvē, bet citiem tas ir kā mūžīgais pavadonis. Galvassāpes var liecināt gan par dažādām slimībām, gan būt kā atsevišķa saslimšana - migrēna. Veselības centra "Vivendi" neiroloģe, algoloģe dr. Daina Jēgere dalās ar savām zināšanām un ieteikumiem par galvassāpēm žurnāla "36,6" pielikumā "Pretsāpju ceļvedis". 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Migrēna grūtniecības un krūts barošanas laikā. II daļa (žurnāls Medicus Bonus, 2017)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Sievietēm, kuras slimo ar migrēnu, grūtniecība var izrādīties patīkams periods, jo gaidību laikā migrēnas galvassāpes kļūst vājākas, lēkmes ir īsākas un retākas. Veselības centra "Vivendi" neiroloģe, algoloģe dr. Daina Jēgere stāsta par galvassāpju diagnostiku un terapijas iespējām grūtniecības laikā, savukārt fizioterapeite Monta Puide dalās zināšanās par migrēnas un muskuļu stāvokļa saistību.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Migrēna grūtniecības un krūts barošanas laikā (žurnāls Medicus Bonus, 2017)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Migrēna ir viena no biežākajām pacientu sūdzībām ģimenes ārsta, neirologa un algologa praksē. Lielākā daļa migrēnas slimnieku ir sievietes. Daļai migrēnas lēkmes pirmo reizi mēdz parādīties pubertātes laikā, bet citām tās rodas grūtniecības izraisīto hormonālo izmaiņu ietekmē. Ko iesākt ar galvassāpēm grūtniecības un krūts barošanas laikā? Ar savām zināšanām dalās "Vivendi" neiroloģe, algoloģe dr. Daina Jēgere, kurai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze galvassāpju diagnostikā un ārstēšanā.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Migrēniķi – emocionāli jūtīgie perfekcionisti (žurnāls TAKA, 2017)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Arī medicīnā nekas nav simtprocentīgs, atgādina neiroloģe un sāpju ārste Daina Jēgere. Vienmēr jāņem vēra katra indivīda jūtība pret noteiktiem medikamentiem, procedūrām, arī cilvēka organisma iekšejā bioķīmija un imunitāte. Šie aspekti nekad nav pilnībā paredzami, tāpēc katrs gadījums jāizvērtē atsevišķi. Savukārt psihoterapeits dr. Tarass Ivaščenko rakstā apraksta kādas ir migrēniķa specifiskās rakstura īpašības.

Rakstu aicinām lasīt šeit


7 aktuāli jautājumi par migrēnu (žurnāls Ievas Veselība, 2017)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Ja galva Tev sāp bieži un stipri.. Kā var nekļūdīgi pateikt, ka galvassāpes tik tiešam ir migrēna? Izlasot šo 7 būtisku jautājumu atbildes, kuras sniedz neiroloģe, algoloģe dr. Daina Jēgere, radīsies labāka izpratne par migrēnu un tās ārstēšanās veidiem, žurnālā "Ievas Veselība". 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Galvassāpes un somatoformi traucējumi (žurnāls Doctus, 2017)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Palīdzību algologa vai neirologa praksē bieži meklē pacienti ar panikas epizodēm un somatoformiem traucējumiem, jo šīs sūdzības nereti kombinējas ar galvassāpem. "Vivendi" neiroloģe, algoloģe dr. Daina Jēgere stāsta par galvassāpju un neirotiskā spektra traucējumu gadījumiem.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Dzīvesbiedre migrēna. Tabletes un citi pielabināšanās veidi (žurnāls Veselība, 2017)

Dr. Linda Zvaune (Neiroloģe, sāpju ārste)

Tās taču tikai galvassāpes! Bieži vien šādu komentāru dzird migrēnas pacienti no cilvēkiem, kuriem nav nojausmas par to, ko lēkmju laikā var piedzīvot slimnieks. Veselības centra "Vivendi" neiroloģe, algoloģe dr. Linda Zvaune sniedz plašu un izglītojošu informāciju par dzīvi ar migrēnu un tās likstām žurnāla "Veselība" novembra numurā. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kad galva lēkmē plīst pušu (laikraksts Diena, 2017)

Dr. Linda Zvaune (Neiroloģe, sāpju ārste)

Sabiedrībā aizvien trūkst izpratnes par migrēnu, pat pašu tās pacientu vidū. "Vivendi" neiroloģe, algoloģe dr. Linda Zvaune stāsta padziļinātāk par migrēnu, ar kuru slimo katrs septītais pasaules iedzīvotājs, un tās ārstēšanās iespējām. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Galvassāpju pavēlniece (žurnāls Veselība, 2016)

Dr. Daina Jēgere (Neiroloģe, sāpju ārste)

Šķiet, neiroloģei un sāpju speciālistei Dainai Jēgerei ir pa spēkam atmaskot jebkuras galvassāpes. Pie viņas palīdzību meklē migrēnas slimnieki, kas cita, šo ārsti iesaka kā labāko šajā jomā.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu, «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.