Publikācijas

5 ieteikumi vecākiem un pedagogiem: kā palīdzēt bērniem ar UDHS un hiperaktivitāti (Interneta portāls "veselam.la.lv", 2020. gads )

Kristīne Vende - Kotova, Dr.psych. (Deju un kustību terapeite)

Nereti gan vecākiem, gan arī pedagogiem bērni ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS) vai paaugstinātu hiperaktivitāti ikdienā var būt īsts izaicinājums. Deju un kustību terapeite Kristīne Vende-Kotova ir apkopojusi 5 vērtīgus ieteikumus, kas palīdzēs labāk izprast un komunicēt ar šādiem bērniem. 

 

Lasīt rakstu 


Ko bērnam var iedot vecāki? (žurnāls Mans Mazais, 2017)

Kristīne Dūdiņa, Mag.Psych. (Klīniskā psiholoģe, KBT psihoterapeite apmācībās)

Veselības centra "Vivendi" klīniskā psiholoģe Kristīne Dūdiņa piedalās sarunā par bērna personības veidošanos, apspriežot, ko vecāki var darīt labāk vai citādāk, lai palīdzētu saviem bērniem kļūt par cilvēkiem, kas spēj priecāties par pasauli, veidot veselīgas attiecības un atrast savu ceļu dzīvē.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Mieru, tikai mieru! (žurnāls Diena, pielikums Gatavs skolai, 2017)

Kristīne Dūdiņa, Mag.Psych. (Klīniskā psiholoģe, KBT psihoterapeite apmācībās)

Lai arī lielākā daļa pirmklasnieku pirmo skolas dienu gaida ar prieku, vecāki paralēli lepnumam izjūt bažas par savas atvases gaitām skolā. Taču, kā norāda veselības centra "Vivendi" psiholoģe Kristīne Dūdiņa, zināmas grūtības un dažādas emocijas ir daļa no skolas dzīves.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kas našķim vēderā? Našķu tops (žurnāls Mans Mazais, 2017)

Jeļena Pavlova (Uztura speciāliste)

Kad bērns jau ir nobaudījis pirmo putru, dārzeņus, gaļu un augļus, tad vecāki nereti mazajam sāk piedāvāt arī dažādus našķus. Ko par to saka veselības centra "Vivendi" uztura speciāliste Jeļena Pavlova un kādus našķus speciāliste iesaka labāk aizstāt ar veselīgām alternatīvām – noskaidro, lasot rakstu. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Izlaists vai hiperaktīvs? (žurnāls Annas Psiholoģija, 2016)

Kristīne Dūdiņa, Mag.Psych. (Klīniskā psiholoģe, KBT psihoterapeite apmācībās)

Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) Latvijā kā diagnoze konstatēts 0,3% bērnu. Šis skaitlis ir patālu no realitātes, jo Eiropā šāda diagnoze ir 5% bērnu, – nez vai mūsējie ir tik atšķirīgi no pārējiem mazajiem eiropiešiem.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kā ar uzvedības terapiju palīdzēt bērnam ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (interneta portāls Cālis.lv, 2016)

Kristīne Dūdiņa, Mag.Psych. (Klīniskā psiholoģe, KBT psihoterapeite apmācībās)

Par uzmanības deficīta sindromu pēdējos gados tiek runāts daudz, tomēr arvien izpratne no vecāku, skolotāju un sabiedrības ir visai dažāda. Cits, sak, izlaists bērns un var līdzēt vien "žagara kungs". Citi jau ir lasījuši kaut ko vairāk un zina, ka tā ir nopietna lieta un izlaidībai ar šo sindromu nav nekāda sakara. Par to, kā var palīdzēt bērnam ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu, konsultē veselības centra "Vivendi" psiholoģe Kristīne Dūdiņa.

 

Lasīt rakstu


Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu, «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.