Kompulsīvā pārēšanās

Kompulsīvā pārēšanās

Kompulsīvā pārēšanās jeb rīšanas lēkmes ir viens no ēšanas traucējumu veidiem, kam raksturīga nekontrolēta ēšana, kas saistāma ar psiholoģiska rakstura problemātiku, kā rezultātā ar ēdiena palīdzību tiek nomākts depresīvs apziņas stāvoklis.

Kompulsīvo pārēšanos raksturo ēšanas epizodes, kam piemīt:

  • pārlieku liela ēdiena apjoma un enerģētiskās vērtības uzņemšana salīdzinoši īsā laika posmā;
  • kontroles sajūtas zudums un nespēja pārtraukt ēst šo epizožu laikā.

Parasti pārēšanās "lēkmju" laikā:

  • nav patiesa fiziska izsalkuma;
  • tiek ēsts tik ļoti ātri, ka ēdiens netiek nedz izgaršots, nedz izbaudīts;
  • tiek sasniegta nepatīkama, fiziska pārēšanās un smaguma sajūta.

 

Šīs pārēšanās epizodes visbiežāk notiek vienatnē, jo cilvēks izjūt kaunu par to, ko un cik daudz ēd. Pēc pārēšanās seko negatīvu emociju gūzma - sevis vainošana, kauns, šaustīšana par gribasspēka un disciplīnas trūkumu, nomākums un riebums pret sevi.

Kompulsīvās pārēšanās gadījumā ir izteikta gan fiziskā (t.sk., svara pieaugums un veselības pasliktināšanās), gan emocionālā komponente (tiek izjusts liels stress par ķermeni un ēdienu ikdienā), tādēļ arī terapeitiskajai pieejai jābūt daudzpusīgai, sakārtojot gan ēšanas paradumus, gan pievēršoties emociju un stresa regulācijai.

Speciālisti, kas var palīdzēt:

Lai pierakstītos konsultācijām vai procedūrām veselības centrā “Vivendi”, aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies, sūtot e-pastu vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24 stundas pirms vizītes. Ja informēsiet veselības centra reģistratūru vēlāk par noteikto laiku, būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa pilnā apmērā!

Pieteikties vizītei


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz