Ortopēdiskā manuālā terapija (Orthopedic Manual Physical Therapy)

Ortopēdiskā manuālā terapija (Orthopedic Manual Physical Therapy)

Ortopēdiskā manuālā terapija (OMT) ir izglītības programma fizioterapeitiem, kuri padziļināti ir ieinteresēti darbā ar personām, kas sastopas ar funkciju traucējumiem un sūdzībām muskuļu, nervu un skeleta sistēmā.  OMT tiek īstenota vai nu akademēskā vidē, bieži maģistrantūras studiju ietvarā (piemēram, Nīderlandē), vai izglītības iestādēs, kas ir akreditētas pēcdiploma izglītības nodrošināšanā šajā jomā. Viena no šādām izglītības iestādem ir Physio-Akademie Deutschland, kas atrodas Vācijas Fizioterapeitu asociācijas paspārnē, un ir Pasaules Fizioterapijas konfederācijas (WCPT) apakšgrupas IFOMPT (International Federations of Orthopedic Manual Physical Therapy) akreditēta mācību iestāde. Mācības iekļauj ne tikai manuālo tehniku praktisku apguvi, bet arī uz pierādījumiem balstītu praksi, klīnisko spriešanu, aktīvu rehabilitāciju, darba efektivitātes izvērtēšanu, kritisku refleksiju darbā ar pacientiem, klīnisko mentoring (treniņš darbā ar pacientiem pieredzējuša pasniedzēja vadībā), pacienta pārvaldība u.c. mūsdienu medicīnas nozarē tik ļoti nepieciešamas jomas.

OMT fizioterapeitu praksē galveno lomu ieņem augsta līmeņa klīniskās spriešanas prasmes, kas ļauj pieņemt lēmumus ar mērķi nodrošināt pacientam labāko aprūpi. Lai noteiktu pacienta diagnozi un ārstēšanas iespējas, klīnisko lēmumu pieņemšanā jāņem vērā pacienta klīniskie un fiziskie apstākļi. Terapeitisko lēmumu pieņemšanā jābalstās uz pētījumos gūtiem pierādījumiem par metožu iedarbību, riskiem, efektivitāti un produktivitāti (Haynes, 2002). Ņemot vērā katras metodes iespējamo rezultātu, lēmuma pieņemšanā par terapijas taktiku tiek izmantota shēma, kurā centrāla loma ir pacienta līdzdalībai (Higgs and Jones, 2000), tādā veidā praksē pielietojot uz pacientu vērstas darbības modeli. Tas nodrošina, ka OMT prakse tiek realizēta, integrējot pētījumu pierādījumus, pacienta izvēli un pacienta individuālās klīniskās izpausmes.

OMT metodes tiek pielietotas pēc pacienta neiroloģiskās un muskuloskeletālās sistēmas un pacienta funkcionālo spēju visaptverošas izvērtēšanas. Pacienta novērtēšana ļauj funkcionēšanas traucējumus identificēt locītavu, muskuļu, nervu un citu saistīto sistēmu robežās, un ļauj analizēt, kā šīs problēmas ir definējamas atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas Starptautiskajai funkcionēšanas, nespējas un veselības klasifikācijai (SFK). Tāpat pacienta izmeklēšanas mērķis ir identificēt anatomiskas anomālijas un/vai patoloģiskus procesus. 

OMT metožu vidū ir virkne terapeitisku procedūru – pasīvas kustības (mobilizācija un/vai manipulācija), terapeitiski vingrojumi, pacienta informēšana/izglītošana, kā arī citas intervences un metodes. OMT galvenie mērķi ir mazināt sāpes un uzlabot pacienta funkcionēšanas spējas.

 

 

Lai pierakstītos vizītēm, nodarbībām vai programmām veselības centrā "Vivendi", aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies 12 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža, sūtot e-pastu, vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to mums darīt zināmu vismaz 24 stundas iepriekš. Pretējā gadījumā būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa 50% apmērā.

Pieteikties vizītei


Es piekrītu un vēlos saņemt uz savu e-pastu veselības centra "Vivendi" ziņas par piedāvājumiem un jaunumiem (pakalpojumiem, izglītojošiem semināriem u.c. saistošo informāciju par centru).

Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no aktuālāko piedāvājumu un jaunumu saņemšanas, tādējādi izdzēšot sevi no Kontaktu datu bāzes. Lai to darītu, lūdzu, informējat centru, rakstot uz info@vivendicentrs.lv.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz