Simptomātiskās galvassāpes

Simptomātiskās galvassāpes

Simptomātiskās jeb sekundārās galvassāpes mēdz būt bīstamākas dzīvībai nekā primārās galvassāpes, taču simptomātiskās galvassāpes var novērst, ja tiek noskaidrots to cēlonis. Pastāv daudz un dažādi sekundāro galvassāpju rašanās iemesli:

  1. Traumas. Smadzeņu satricinājums, smadzeņu kontūzija. Galvassāpes var izraisīt arī senas traumas pēc vairākiem gadiem. Stiprāka trauma nenozīmē stiprākas galvassāpes. Tas atkarīgs no tā, cik stipri bojātas konkrētas smadzeņu daļas.
     
  2. Saslimšanas dažādos galvas orgānos: acīs, ausīs, zobos, deguna blakusdobumos, mandelēs, mēlē, galvas ādā, galvas muskuļos – viss, kas atrodas galvā, izņemot smadzenes. Daudziem cilvēkiem ir pazīstamas neciešamas ausu un zobu sāpes, kad galvassāpes ir tikai viens no simptomiem. Bieži galvassāpes izraisa deguna blakusdobumu iekaisums.
     
  3. Infekcijas saslimšanas. Piemēram, gripa vai saaukstēšanās, arī encefalīti un meningīti u.c. infekcijas saslimšanas.
     
  4. Vielmaiņas traucējumi - vairogdziedzera saslimšanas, citas iekšējo sekrēcijas dziedzeru slimības.
     
  5. Sirds un asinsvadu slimības. Dažādas sirds saslimšanas, kas traucē asinsriti sirdī un smadzenēs, piemēram, insults vai asinsizplūdumi. Galvassāpes var kombinēties ar paralīzi, jušanas vai runas spējas traucējumiem.
     
  6. Paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens. Pārsvarā sāpes lokalizējas pakauša rajonā. Tās var būt vienmērīgas vai pulsējošas.
     
  7. Trīszaru nerva neiralģija. Nervs nodrošina jušanu sejā, galvā un tā šķiedras atrodas arī zobu saknēs, smadzeņu apvalkos, līdz ar to iekaisuma, saslimšanas vai traumas gadījumā rodas stipras sāpes. Šīs sāpes ir spēcīgas, šaujošas, līdzīgi kā ar elektrību.
     
  8. Medikamentu izraisītas galvassāpes. Galvassāpes saistītas ar medikamentu lietošanu vai atcelšanu. Šai grupai pieskaitāms arī alkohols, tā lietošana un paģiras. Daudzu medikamentu anotācijā rakstīts, ka tie var izsaukt galvassāpes, tāpēc to lietošanai vienmēr jāpieiet kritiski, jānovērtē ieguvumi un zaudējumi.
     
  9. Zālītes jeb marihuānas smēķēšana. Tā var izraisīt smadzeņu bojājumus, izraisot galvassāpes vai pat psihozi.
     
  10. Psihiskas saslimšanas. Piemēram, depresija, trauksme, neiroze.

Lai pierakstītos konsultācijām vai procedūrām veselības centrā “Vivendi”, aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies, sūtot e-pastu vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24 stundas pirms vizītes. Ja informēsiet veselības centra reģistratūru vēlāk par noteikto laiku, būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa pilnā apmērā!

Pieteikties vizītei


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz