Ķermeņa veselība

Ķermeņa veselība

Ķermeņa veselība tāpat kā psihoemocionālā veselība un sociālā labklājība pieder pie cilvēka dzīves kvalitātes nozīmīgākajiem rādītājiem un vajadzībām, tādēļ ikdienas steigā ir ļoti būtiski un nepieciešami atveltīt laiku sev - savam ķermenim. 

Katru dienu ķermenim ir nepieciešamas rūpes un uzmanība. Ja netiek veltīta pienācīga uzmanība ķermenim, tad cieš ne vien ķermenis, bet arī cilvēka psihoemocionālā veselība un sociālā labklājība, un otrādāk. 

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā cilvēks var parūpēties par sava ķermeņa veselību, ir ievērot regulāras fiziskās aktivitātes. Regulāras fiziskās aktivitātes stiprina ķermeņa muskulatūru un kaulus, uzlabo sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmas funkcionālās spējas, palīdz novērst un samazināt aptaukošanos, kā arī uzturēt optimālu ķermeņa svaru. Uzsākot regulāras fiziskās aktivitātes, ir ieteicams konsultēties ar fizioterapeitu, kurš, izvērtējot fizisko stāvokli, palīdzēs ikdienā ieviest pacienta ķermenim atbilstošas fiziskās aktivitātes. 

Tāpat ķermeņa veselību palīdzēs uzturēt masāža. Masāža ir viena no vissenākajām tautas dziedniecības metodēm un vēl aizvien tiek plaši izmantota ķermeņa kopšanā un ārstēšanā. Masāža mazina muskuļu saspringumu un sāpes, uzlabo asins cirkulāciju un vielmaiņu. Masāža iedarbojas ne tikai uz ādu, muskuļiem, saitēm, bet uzlabo arī fiziskās un garīgās darba spējas. 

Pie tam regulāri apmeklējot grupu nodarbības un masāžas seansus, ķermenis būs divtik pateicīgs! 

 

Fizioterapija

Tieši tāpat kā daba atrodas nemitīgā kustībā, arī cilvēkam, esot dabas sastāvdaļai, kustība ir neatraujama dzīves daļa. Brīvas, vieglas un pozitīvas emocijas raisošas kustības ir viens no mūsu labsajūtas stūrakmeņiem. 

Mūsdienu sabiedrības lielākā problēma ir mazkustīgs, neveselīgs un stresa piesātināts dzīvesveids, kas atstāj būtisku ietekmi uz cilvēka kopējo veselības stāvokli. Fizioterapeits var palīdzēt uzlabot veselības stāvokli un ieviest ikdienas dzīvē vienkāršas, bet noderīgas aktivitātes. 

Fizioterapeits ir ārstniecības persona, kas specializējas cilvēka fiziski funkcionālā stāvokļa izvērtēšanā. Speciālists ne vien rehabilitē pacientus pēc slimībām un traumām, bet arī izglīto par profilaktiskiem un veselības veicinošiem pasākumiem. 

Fizioterapeita konsultācija ir nepieciešama, ja:

 • ir kustību traucējumi,
 • ir sāpes mugurā, muskuļos un locītavās,
 • ir paaugstināta fiziskā slodze (piemēram, sportistiem),
 • ir nepieciešama muskulatūras spēka atjaunošana un nostiprināšana,
 • ir sēdošs darbs u.c.

Pirmajā vizītē fizioterapeits veic pacienta izmeklēšanu jeb novērtēšanu - tiek izvērtēta stājas, gaitas, kustību spēja un kvalitāte, pārbaudīts muskulatūras spēks un garums, kā arī veikti speciālie testi, atkarībā no sūdzībām un objektīvās atradnes. Ja nepieciešams, fizioterapeits nosūta pacientu uz papildus izmeklējumiem. Pēc izmeklēšanas fizioterapeits kopīgi ar pacientu vienojas par turpmākajiem terapijas mērķiem un, balstoties uz tiem, izstrādā terapijas plānu.

Fizioterapeits atkarībā no pacienta problēmas var pielietot terapeitiskus vingrinājumus, masāžas elementus, dažādas mīksto audu tehnikas, kā arī dažādas terapeitiskās iekārtas. Fizioterapijas uzdevumos ietilpst rūpēties ne tikai par acīm redzami kustīgajām ķermeņa daļām – locītavām un muskuļiem, bet arī par vienmēr klātesošām un mazāk manāmajām elpošanas, gremošanas, sirds un asinsvadu sistēmas funkcijām.

Fizioterapija – tas ir viss, kas nepieciešams, lai nodrošinātu pilnvērtīgas kustības! 

Grupu nodarbības

Grupu nodarbības ir vairāk nekā skaļa mūzika, ātras kustības un iedrošinājuma izsaukumi, kas ir redzami un dzirdami gandrīz ikkatrā sporta zālē. Nodarbības grupās palielina motivāciju un pilnvērtīgu nodošanos aktivitātēm, uzlabo sociālās prasmes, sniedz psiholoģisko atbalstu un pat papildus enerģijas devu. Nāc un pārliecinies pats par to! 

Veselības centrs "Vivendi" piedāvā vairākas grupu nodarbības: 

 • Ārstniecisko vingrošanu (vidēja intensitāte) – nodarbības laikā tiek veikti vispārattīstoši vingrojumi sertificēta fizioterapeita vadībā, kuri, galvenokārt, vērsti uz korsetes muskulatūras nostiprināšanu. Tiek uzlabots rumpja dziļās muskulātūras spēks un smazinās muguras sāpes. Īpaši iesakām šo nodarbību sēdoša darba veicējiem un cilvēkiem ar stājas problēmām, taču laipni aicināts ir ikviens, kurš vēlas uzlabot savu fizisko un emocionālo pašsajūtu.
 • Fiziskās sagatavotības treniņu (vidēja/augsta intensitāte) – nodarbības laikā tiek veikti vispārattīstoši vingrojumu kompleksi sertificēta fizioterapeita vadībā, kas vērsti uz ķermeņa muskulatūras nostiprināšanu un spēka palielināšanu. Nodarbība būs piemērota ikvienam, kurš vēlas uzlabot savas fiziskās sagtavotības līmeni un pašsajūtu. 
 • Apzināto vingrošanu (zema intensitāte) – nodarbības laikā tiek izmantoti jogas elementi, klasiskie vingrojumi spēka un izturības uzlabošanai, elpošanas vingrojumi, ķermeņa apzināšanās terapija un relaksācija. Nodarbība sākas un beidzas ar guļus pozīcijas ieņemšanu – lai nomierinātu prātu un vērstu uzmanību uz brīdi šeit un tagad. Apzinātā vingrošana ietver spēka un izturības veicinošus vingrojumus, līdzsvara vingrojumus un stiepšanos. Lūgums pirms nodarbības brīdināt fizioterapeiti gadījumos, ja ir kādas specifiskas veselības problēmas, lai tiktu pielāgoti individuāli vingrojumi. Pēc nodarbības fizioterapeite labprāt atbildēs uz interesējošajiem jautājumiem. 

Apzinātās vingrošanas grupu nodarbības sāksies no 6. novembra un turpmāk notiks trešdienās no plkst. 18.00 līdz 19.30.

Pirmā iepazīšanās nodarbība – bez maksas! 

Nodarbību grafiku skatiet šeit

Ārstnieciskā vingrošana

Ārstnieciskās vingrošanas pamatā ir terapeitiski vingrinājumi, kas ir pamatelements visu veselības traucējumu gadījumā. Tos pielieto sāpju, kustību un balsta aparāta, nervu sistēmas, sirds un asinsrites sistēmas, elpošanas sistēmas, kuņģa un zarnu trakta sistēmas, kā arī reproduktīvās sistēmas slimību gadījumos.

Terapeitiski vingrinājumi ir dažādi un tos pielieto atkarībā no terapijas mērķa – lai uzlabotu locītavu kustību apjomu, muskuļu spēku vai izturību, kustību koordināciju, veiklību, līdzsvaru, stabilitāti un elpošanas efektivitāti.

 

Ārstnieciskā vingrošanā pieaugušajiem

Lai uzlabotu savu veselību un fizisko formu, ir nepieciešamas sabalansētas un ķermenim piemērotas fiziskās aktivitātes. Ārstnieciskā vingrošana ir lielisks veids, kā iepazīt savu ķermeni un atgūt vadību pār to.

Tā ir piemērota:

 • ofisa darbiniekiem (sēdošs darbs),
 • fiziski smaga darba darītājiem (arī frizieri, skaistumkopšanas nozares pārstāvjiem, kuru ikdiena paiet stāvot kājās),
 • ja ir sūdzības par muguras sāpēm,
 • paaugstināta stresa gadījumos,
 • depresijas pacientiem,
 • ja pastāv stājas problēmas.

 

Apzinātā vingrošana

Apzinātā vingrošana ir zemas līdz vidējas intensitātes nodarbība, kuras laikā tiek izmantoti jogas elementi, klasiskie vingrojumi spēka un izturības uzlabošanai, elpošanas vingrojumi, ķermeņa apzināšanās terapija un relaksācija. Nodarbība sākas un beidzas ar guļus pozīcijas ieņemšanu – lai nomierinātu prātu un vērstu uzmanību uz brīdi šeit un tagad. Apzinātā vingrošana ietver spēka un izturības veicinošus vingrojumus, līdzsvara vingrojumus un stiepšanos. Sākuma un vidus daļā kombinācijā ar klasiskajiem fizioterapijas vingrojumiem tiek integrētas kustības no Basic Body Awareness (BBAT) terapijas un jogas. BBAT ir zinātniski pamatota ķermeņa apzināšanās terapija, kas vērš uzmanību uz ķermeņa centra un viduslīnijas apzināšanu un stabilizēšanu, elpas kontroli un kustību kvalitāti. Tai ir pierādīta efektivitāte hronisku sāpju, trauksmes un depresijas mazināšanā.*

Lūgums laikus brīdināt fizioterapeiti gadījumos, ja ir kādas specifiskas veselības problēmas, lai tiktu pielāgoti individuāli vingrojumi. Pēc nodarbības fizioterapeite labprāt atbildēs uz interesējošajiem jautājumiem. 

Apzinātās vingrošanas grupu nodarbības sāksies no 6. novembra un turpmāk notiks trešdienās no plkst. 18.00 līdz 19.30.

Pirmā iepazīšanās nodarbība – bez maksas! 

*http://www.iatbbat.com/basic-body-awareness-therap.html

Masāža un aromterapija

Masāža ir viena no vissenākajām tautas dziedniecības metodēm un vēl aizvien tā tiek plaši izmantota ķermeņa kopšanā un ārstēšanā. Masāža mazina muskuļu saspringumu un sāpes, uzlabo asins cirkulāciju un vielmaiņu. Masāža iedarbojas ne tikai uz ādu, muskuļiem, saitēm, bet uzlabo arī fiziskās un garīgās darba spējas.Individuāla pieeja katram cilvēkam, piemeklējot attiecīgo ēterisko eļļu, uzlabo cilvēka pašsajūtu un mazina psihoemocionālo spriedzi.

Masāžas ieteicamas ikvienam - pacientiem, kuriem tā nozīmēta pēc ārsta rekomendācijas, kā arī tiem, kuri vēlas relaksēties pēc saspringtas darba dienas, atgūties no ikdienas spriedzes un uzlabot savu pašsajūtu.

Klasiskās ārstnieciskās masāžas laikā tiek izmantoti dažādi paņēmieni - glaudīšana, berzēšana, mīcīšana un vibrācija. Audi tiek viegli vai vidēji stipri mehāniski kairināti un tas uzlabo audu šķidrumu, limfas un asiņu atteci, veicina organisma atjaunošanos, nostiprina imūnsistēmu. Masāža uzlabo arī audu elastīgumu un ādas apasiņošanu. Svarīga ir arī masāžas neiroeflektorā iedarbība - mehāniskais kairinājums tiek pārveidots signālos, kuri nes informāciju tālāk uz nervu centriem muguras un galvas smadzenēs.

Sejas masāža ļauj uzlabot sejas ādas labsajūtu, tvirtumu, kā arī mazina stresu un pozitīvi ietekmē kopējo pašsajūtu un noskaņojumu. Uz sejas atrodas milzum daudz bioloģiski aktīvu punktu, tāpēc šāda masāža sniedz kā skaistumu, tā veselību, rada garīgo un fizisko komfortu.

Aromterapijas masāža visam ķermenim, izmantojot ēteriskās eļļas, ļauj izbaudīt pilnīgu mieru un relaksāciju. Atjaunot enerģiju un paaugstināt labsajūtu. 

Piedāvājumā:

 • Apkakles zonas masāža (30 min)
 • Sejas klasiskā masāža (30 min)
 • Sejas neirosedatīvā masāža (45 min)
 • Sejas un apkakles masāža (60 min)
 • Klasiskā ārstnieciskā muguras masāža (35 min)
 • Мasāža (abas rokas, apkakles zona) (45 min)
 • Abu kāju masāža (30 min)
 • Antistresa masāža visam ķermenim (60 min)
 • Klasiskā masāža visam ķermenim (90 min)
 • Aromterapijas masāža visam ķermenim (90 min)
 • Ārstnieciskā masāža bērniem no 2 līdz 16 g.v. (20 min) 
 • Neirosedatīvā masāža (45 min)
 • Sejas hiromasāža IQ 1 (60 min)
 • Grūtnieču masāža (45 min)
 • Masāža galvassāpju mazināšanai un profilaksei (45 min) 

Veselības apdrošināšanas polises īpašniekam ir iespēja iesniegt savai veselības apdrošināšanas kompānijai čekus, lai segtu masāžas izdevumus, saskaņā ar apdrošināšanas polises nosacījumiem. 

"Masāža ir vairāku līmeņu process, kuru veido tieša fizioloģiska iedarbība uz masētajiem audiem, kā arī pastarpināti caur labsajūtas hormoniem uz visu organismu kopumā. Tāpat nozīme ir masiera personībai, videi, individuālajai saderībai un masāžas veidam (piemēram, ja patīk kārtīgi izsilt un tikt izmīcītam, tad izvēle būs klasiskā masāža, ja caur ķermeņa bioloģiski aktīvajiem punktiem vajag ietekmēt dažādu orgānu funkcijas, tad- punktu masāža būs izvēles metode)."   - dr. Inta Zīle, psihoterapeite

Speciālisti, kas var palīdzēt:

Lai pierakstītos vizītēm, nodarbībām vai programmām veselības centrā "Vivendi", aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies 12 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža, sūtot e-pastu, vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24h iepriekš. Ja darīsiet to vēlāk, ir jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa 50% apmērā.

Pieteikties vizītei


Es piekrītu un vēlos saņemt uz savu e-pastu veselības centra "Vivendi" ziņas par piedāvājumiem un jaunumiem (pakalpojumiem, izglītojošiem semināriem u.c. saistošo informāciju par centru).

Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no aktuālāko piedāvājumu un jaunumu saņemšanas, tādējādi izdzēšot sevi no Kontaktu datu bāzes. Lai to darītu, lūdzu, informējat centru, rakstot uz info@vivendicentrs.lv.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu, «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.