Psihiatrs

Psihiatrs

Psihiatrs ir speciālists, kurš izprot mūsdienu straujo dzīves ritmu un nerimstošo vēlmi būt sabiedriski aktīvam, pieprasītam un veiksmīgam. Straujais dzīves ritms bieži vien mēdz būt nogurdinošs un mēs attopamies tikai tad, kad jūtamies izsīkuši. Vakaros nespējam iemigt, piedzīvojam biežas un spēcīgas galvassāpes, ar laiku pārstājam priecāties par lietām un notikumiem, kas iepriekš sagādājuši prieku un labpatiku. Aiz šīm sajūtām un emocijām bieži vien slēpjas nopietni, psihiski traucējumi, kuru pareizai diagnostikai un ārstēšanai nepieciešama profesionāla speciālista palīdzība un iesaiste. 

Dažkārt atgūt dzīvesprieku un poztīvo enerģiju var palīdzēt atvaļinājums, došanās kādā ceļomumā vai pilnvērīga laika pavadīšana draugu un tuvo cilvēku lokā, taču ne vienmēr tas palīdzēs atgūt labsajūtu. 

Draudzīgs ieteikums, ka Jums nepieciešama saruna ar speciālistu, ja novērojat:

 • trauksmi, ilgstošu stresu, paniku
 • garastāvokļa traucējumus (ilgstoši nomākts garastāvoklis, pastāvīgi mainīgs garastāvoklis, mānija)
 •  miega traucējumus (grūtības iemigt, trausls nakts miegs, bezmiegs, pārlieku agra mošanās, pārmērīga miegainība dienas laikā)
 • „izdegšanas” un hroniska noguruma sindromu
 • ēšanas traucējumus (slikta apetīte, badošanās, nekontrolējama pārēšanās, izteikti pazemināts vai palielināts svars)
 • somatoformu veģetatīvo disfunkciju
 • adaptācijas traucējumus dažādās sarežģītās dzīves situācijās (šķiršanās, tuvinieka zaudējums vai citi stresu izraisoši notikumi)
 • citus psihiskus traucējumus, kas ikdienā apgrūtina pilnīgu funkcionēšanu.

Psihiatra nosūtījums uz VDEĀVK

Pirmreizējas invaliditātes ekspertīzes veikšanai ārstējošais ārsts var nosūtīt:

1. strādājošu cilvēku – vienlaikus ar nosūtījumu darbnespējas lapas pagarināšanai pārejošas darbnespējas periodā

2.  nestrādājošu cilvēku – ja ne mazāk kā pēdējos sešus mēnešus atrodas regulārā ārsta uzraudzībā, ko apliecina ieraksti ambulatorā slimnieka medicīniskajā kartē.

Atkārtotu invaliditātes ekspertīzi veic, ja beidzies invaliditātes termiņš vai, ja būtiski mainījies cilvēka veselības stāvoklis.

Samaksa neietver psihodiagnostikas izpētes veikšanu pirmreizējam nosūtījumam un konsultāciju.  

Papildu nepieciešams slēdziens no ģimenes ārsta par somatisko stāvokli, izmeklējumu slēdzieni (ja tādi ir). 

Lasīt vairāk 

N.B. Pirms doties vizītē pie psihiatra, aicinām apdomāt vai pierakstīt:

 • esošo traucējumu izteiktību, ilgumu
 • galvenos dzīves notikumus, psihotraumējošās situācijas
 • vai ir bijušas hroniskas, nopietnas saslimšanas dzīves laikā
 • kādus medikamentus, vitamīnus, uztura bagātinātājus lietojat.

Ja Jums ir veikti kādi izmeklējumi, vai pēdējā gada laikā esat ārstējies stacionārā, izmeklējumu rezultātus un izrakstus no stacionāra aicinām ņemt līdzi uz vizīti.

Nepieciešamības gadījumā var tikt nozīmēti papildu klīniskie izmeklējumi (klīniskās analīzes, encefalogramma, magnētiskā rezonanse, u.c.).

Psihiatrs praktizē medikamentozo terapiju, kognitīvi biheiviorālās metodes, atbalsta psihoterapiju. Piemērotāko terapijas un palīdzības taktikas veidu speciālists izvēlas sadarbībā ar pacientu.

Lai pierakstītos konsultācijām vai procedūrām veselības centrā “Vivendi”, aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies, sūtot e-pastu vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24 stundas pirms vizītes. Ja informēsiet veselības centra reģistratūru vēlāk par noteikto laiku, būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa pilnā apmērā!

Pieteikties vizītei


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz