Sirds un asinsvadu slimības

Sirds un asinsvadu slimības

Mūsdienu straujais dzīvesveids mēdz ietekmēt ne vien mūsu emocionālo, bet arī fizisko veselību, izraisot dažādas sirds un asinsvadu saslimšanas. Lai tās diagnosticētu, pasargātu sevi no tālākas slimību attīstības un piemērotu efektīvāko ārstēšanu, ir nepieciešama kardiologa konsultācija.

Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka pasaulē ik gadu no sirds-asinsvadu slimībām mirst 17,5 miljoni cilvēku. 16,5% sirds-asinsvadu slimību pamatā ir neārstēts, paaugstināts asinsspiediens, 51% miruši no insulta un 45% no citām koronārajām sirds slimībām.* Diemžēl arī situācija Latvijā ir biedējoša – sirds un asinsvadu slimības ir biežākais nāves cēlonis Latvijas iedzīvotāju vidū. Neārstētas sirds un asinsvadu slimības var radīt nopietnas sekas indivīda veselībai, tāpēc ir īpaši svarīgi tās diagnosticēt laikus un rūpēties par savu sirds veselību, kā arī ievērot profilaktiskus pasākumus, tos iekļaujot savā dzīvesveidā.

Visbiežāk sastopamie sirds un asinsvadu slimību riska faktori ir: nepietiekams vai nepareizs uzturs, paaugstināts ķermeņa svars, nepietiekamas fiziskās aktivitātes, paaugstināts stresa līmenis ikdienā, paaugstināts asinsspiediens, holesterīns, cukura diabēts un alkohola lietošana, kuri laika gaitā mēdz izraisīt nopietnas sirds veselības problēmas un pašsajūtas pasliktināšanos.

Sirds veselības problēmas ikdienā var izpausties ar tādiem simptomiem kā; sirdsklauves, elpas trūkums, sāpes sirds rajonā, neregulāra sirdsdarbība, nelabums, svara pieaugums, kas apgrūtina mūsu ikdienas dzīves ritmu un rada satraukumu par savu fizisko veselību.

Funkcionālās sirds slimības (FSS)

Funkcionālas sirds slimības (FSS) ietilpst funkcionālo somatisko sindromu slimību grupā, kam raksturīgas sūdzības par sirdi, bet to pamatā nav organiskas sirds slimības.

Funkcionālajām sirds slimībām raksturīgākie simptomi ir: elpas trūkums, sirdsklauves un sāpes sirds rajonā, kas nereti mēdz būt saistīti ar veģetatīvās nervu sistēmas traucējumiem, piemēram, veģetatīvo distoniju. FSS gadījumā ir raksturīgi, ka sūdzības pasliktinās pēc psihoemocionālas spriedzes un ir saistāmas ar trauksmi, depresiju un citām psihopatoloģijām. Bez sūdzībām par sirdi, ir arī sūdzības par citiem iekšējiem orgāniem: dažādas lokalizācijas sāpes, sūdzības par gremošanas orgāniem (funkcionāla dispepsija, kairināto zarnu sindroms) u.tt.

Piemērojot atbilstošo ārstniecības kursu, no šiem simptomiem ir iespējams pakāpeniski atbrīvoties un uzveikt radušās sirds veselības problēmas, kuru pamatā nereti mēdz būt emocionāli cēloņi – ilgstošs stress, milzīgi emocionāli pārdzīvojumi, pārslodze, depresija, izdegšana, ēšanas traucējumi un citi sociālo apstākļu radīti sarežģījumi, kas rada papildu slodzi arī sirdij un var būtiski pasliktināt tās veselību.

Konsultācija pie kardiologa

Pirmreizējās vizītes laikā kardiologs iepazīsies ar Jums, Jūsu sūdzībām un iepriekš veikto izmeklējumu datiem, lai izstrādātu atbilstošu diagnostisko pasākumu plānu un nozīmētu tālāku ārstēšanos.

Pacientu izmeklēšanā tiek izmantota elektrokardiogrāfija (EKG), spirogrāfija (ārējās elpošanas funkcijas noteikšana), laboratoriskie izmeklējumi u.c. Ikvienam pacientam tiek nodrošināta visaptveroša un individuāla pieeja. Tiek izstrādāti dzīvesveida un esošo paradumu maiņas ieteikumi par kustību, atpūtas un ēšanas režīmu, stresa profilaksi ārstēšanas efektivitātes nodrošināšanai.

Par "Vivendi" centra kardiologa galveno uzdevumu kalpo spēja saklausīt pacientu, izprast patiesos sūdzību cēloņus un griba būt par atbalstu pacientam pie jebkurām izmaiņām. Tāpēc kardiologs strādā komandā ar pārējiem centra speciālistiem, lai piemērotu ārstēšanas pasākumu kopumu katram pacientam ar sirds veselības traucējumiem.

http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs317/en/

Speciālisti, kas var palīdzēt:

Lai pierakstītos konsultācijām vai procedūrām veselības centrā “Vivendi”, aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies, sūtot e-pastu vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24 stundas pirms vizītes. Ja informēsiet veselības centra reģistratūru vēlāk par noteikto laiku, būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa pilnā apmērā!

Pieteikties vizītei


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz