Aija Bahmane (Libere)

Aija Bahmane_VIVENDI.jpg

Aija Bahmane (Libere)

Uztura speciāliste

Mans galvenais sadarbības mērķis ir ilgtspējīga pacienta dzīves kvalitātes uzlabošana. Pielietoju individualizētu pieeju, izmantojot kognitīvi biheiviorālās terapijas un apzinātas ēšanas principus. Kā speciālists atbalstu “weight inclusive” (svara iekļaujoša pieeja) un Health at Every Size® ideoloģiju, uzmanību vēršot uz klienta labklājību, nevis ķermeņa izmainīšanu. Metodika, ko izmantoju, ir dizainēta tā, lai iegūtās zināšanas un prasmes būtu aktuālas un noderīgas visu atlikušo cilvēka mūžu.

Pie manis visbiežāk vēršas, lai risinātu tādas sūdzības kā: pārēšanās, emocionālā un stresa ēšana, nepārvaramas ēdienkāres, neapmierinātība ar ķermeni, nepilnvērtīgs uzturs un ēšanas traucējumi. Sadarbības fokuss ir nostabilizēt regulāru un pilnvērtīgu uzturu ikdienā, veicināt izpratni par ēšanas problēmu cēloņiem un sekām, apmācīt, kā tikt galā ar dzīves kairinātājiem, kas izjauc pilnvērtīgu paradumu saglabāšanu.

Praksē mani nebeidz pārsteigt, cik daudzās dzīves sfērās ir vērojami uzlabojumi, kad pacienti apgūst prasmes pienācīgi parūpēties par sava ķermeņa vajadzībām pēc ēdiena! Pacienti jau pēc dažām individuālajām nodarbībām atzīmē labākas attiecības ar ķermeni un ēšanu. Tie jūtas enerģiskāki, ar mazāku spriedzi un vainas apziņu. Uzlabojas koncentrēšanās spējas, miega kvalitāte un izteiktāk tiek izjusta sāta sajūta. Ievērojami mazinās vai pavisam pazūd pārēšanās epizodes. Pacienti ievēro arī lielāku prieku, gatavojot un izvēloties maltītes ikdienā.

Prasmes uz zināšanas, kas tiks iegūtas, nodrošinās pārliecību par ikdienā veiktajām izvēlēm, jo nav viens pareizais veids, kā būt veselam! Katram būs sava recepte. Piedāvāju šo īpašo recepti kopīgi piemeklēt un integrēt tā, lai ēdiens ir dzīvi papildošs elements – baudā, veselībā un brīvībā!


Izglītība

Centre for Research on Eating Disorders at Oxford, CBT-E kursi ēšanas traucējumu ārstēšanā, 2022.g.

"Psiholoģiskās konsultēšanas pamatprasmes" Latvijas Psihologu biedrības (LPB) kursi, 2022.g.

Lisabonas universitāte, Medicīnas fakultāte, Maģistra studijas veselības aprūpē ar specializāciju metabolajās saslimšanās un ēšanas uzvedībā, 2019.g. 

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Rehabilitācijas fakultāte, Bakalaura profesionālais grāds veselības aprūpē, Uztura speciālista kvalifikācija, 2018.g.


Profesionālā pieredze

RSU lektore kursam "Veselīga ēst gatavošana", no 2020.g. – šim brīdim

LU Openminded lekciju kursa “Ēšanas Brīvība – veselīgi un bez ierobežojumiem” autore un vadītāja

Klīniskā uztura speciāliste Krimuldas Rehabilitācijas centrā 2021.g

Lekciju, meistarklašu vadīšana par veselīgu uzturu un gatavošanu

10 gadu pieredze pavārmākslā

Regulāra konferenču un semināru apmeklēšana veselības aprūpes jomā.


Dalība asociācijās

Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas biedre.


Publikācijas/video

VIDEO: Receptes veselīgām un gardām maltītēm

Publikācija: Stress, nepatīkamas emocijas un pārēšanās

Rubrika: Uztura speciālists iesaka

Publikācija: Ko darīt savas imūnsistēmas labā

VIDEO: Raidījums "Zilonis studijā"

VIDEO: Kognitīvi biheiviorālā terapija ēšanas traucējumu ārstēšanai


Valodu prasmes

Latviešu un angļu 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz