Aija Libere

Aija_Libere_uztura_specialiste_Vivendi_Centrs.jpg

Aija Libere

Uztura speciāliste

Specializējos metabolajās jeb vielmaiņas saslimšanās un ēšanas uzvedībā. Sniedzu uztura konsultācijas klientiem ar dažādiem ēšanas traucējumiem, īpaši, kompulsīvo pārēšanos un emocionālo ēšanu. Tāpat arī strādāju ar klientiem, kuriem ir specifiskas ēšanas vajadzības – uztura nepanesība, restrikcijas veselības traucējumu dēļ, veģetārisms un vegānisms. Taču laipni gaidīti ir arī cilvēki, kuri vienkārši vēlas uzlabot savus ēšanas paradumus, ieviešot labvēlīgas pārmaiņas savā dzīvē. 

Kā speciālists atbalstu “weight inclusive” un Health at Every Size® ideoloģiju, uzmanību vēršot uz klienta dzīves kvalitātes uzlabošanu, nevis ķermeņa izmainīšanu. Praksē lielu nozīmi piešķiru dažādiem psiholoģiskajiem aspektiem ēdiena izvēlē. Strādājot ar klientu, sistemātiski cenšos izprast individuālos stresa izraisītājus u.c. emocionālos faktorus, lai apzinātu iespējamos paradumu cēloņus. Viena no galvenajām metodēm, ko pielietoju, ir intuitīvas un apzinātas ēšanas pamatprincipi, jo uzskatu, ka liela nozīme ir ne tikai tam, ko ēdam, bet arī, KĀ ēdam. Starptautiskā studiju pieredze devusi plašāku ieskatu specialitātē un kulinārijā, izprotot veselīga un garšīga ēdiena gatavošanas mākslu. Apmācu, kā apzināti plānot ēdienkarti, izprast sava ķermeņa signālus – izsalkumu, sātu, ēdienkāres, kā arī iedvesmoju ar baudpilnu maltīšu receptēm. 
Esmu pārliecinājusies, ka pārmaiņām jābūt lēnām, bet pastāvīgām. Sadarbībā pakāpeniski veidojam rīcības plānu, lai soli pa solim ietu virzienā uz labākām attiecībām ar ēdienu, vienlaicīgi uzlabojot veselību, pašsajūtu un dzīves kvalitāti.


Izglītība

Lisabonas universitāte, Medicīnas fakultāte, Maģistra studijas veselības aprūpē ar specializāciju metabolajās saslimšanās un ēšanas uzvedībā, 2018.g. – šobrīd. 

Rīgas Stradiņa universitāte, Rehabilitācijas fakultāte, Bakalaura profesionālais grāds veselības aprūpē, Uztura speciālista kvalifikācija, 2018. gads.


Profesionālā pieredze

Lekciju vadīšana par veselīgu uzturu dažādās Latvijas pilsētās.

 Vairāku gadu pieredze pavārmākslā.

Regulāra konferenču un semināru apmeklēšana veselības aprūpes jomā.


Dalība asociācijās

Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas biedre.


Publikācijas/video

VIDEO: Receptes veselīgām un gardām maltītēm

Publikācija: Stress, nepatīkamas emocijas un pārēšanās

Rubrika: Uztura speciālists iesaka

Publikācija: Ko darīt savas imūnsistēmas labā


Valodu prasmes

Latviešu, angļu valoda

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz