Dr. Liena Lapiņa (Grauda)

Dr_Liena_Grauda_psihiatre_Vivendi_Centrs.jpg

Dr. Liena Lapiņa (Grauda)

Psihiatre

Izmantojot iegūto akadēmisko un profesionālo pieredzi, konsultēju pacientus ar dažādām sūdzībām par psihisko veselību – nomākts garastāvoklis, nervozitāte, enerģijas un intereses trūkums, miega traucējumi, panikas lēkmes, uzmācīgas domas un raizes, koncentrācijas grūtības, ar stresu vai psiholoģisku krīzi saistīti pārdzīvojumi, domas par pašnāvību. Pieredze darbā ar dažāda smaguma trauksmes, depresijas, obsesīvi kompulsīvo traucējumu, sociālās fobijas, personības traucējumu, ēšanas traucējumu, psihotisko traucējumu pacientiem.

Veselības problēmu diagnostikā un ārstēšanā izmantoju visaptverošu, uz pacientu vērstu pieeju, psihiskos traucējumus vērtējot kontekstā ar pacienta vispārējo veselības stāvokli un vidi, kurā viņš dzīvo un funkcionē. Izstrādāju katram pacientam individualizētu aprūpes plānu, iesakot nepieciešamās klīniskās analīzes un izmeklējumus, piemērotākās ārstēšanas metodes un nepieciešamās dzīvesveida izmaiņas.

Spēja iejūtīgi uzklausīt pacienta grūtības, vēlme iedziļināties pacienta problēmās un meklēt tām efektīvākos risinājumus veido pamatu virzībai uz kopīgo mērķi – atveseļošanos.


Izglītība

Zināšanu regulāra papildināšana profesionālajās konferencēs un semināros Latvijas un starptautiskā mērogā.

Rīgas Stradiņa universitāte, Tālākizglītības fakultāte, psihiatra kvalifikācija.

Rīgas Stradiņa universitāte, Medicīnas fakultāte, ārsta grāds.


Profesionālā pieredze 

Psihiatre veselības centrā "Vivendi".

Psihiatre „Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā” (darbs multidisciplinārā komandā dienas stacionārā, ambulatorajā nodaļā, akūto un subakūto stāvokļu nodaļās).

Psihiatre klīnikā „Dzintari”.

Lekciju un praktisko semināru vadīšana Rīgas Stradiņa universitātē, Latvijas Universitātē, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžā.

Izglītojošu atbalsta grupu vadīšana psihiatrijas pacientu tuviniekiem dienas centrā „Gaismas stars”.

Pieredze klīniskās izpētes jomā.


Dalība biedrībās un asociācijās

Latvijas Ārstu biedrības biedre.

Latvijas Psihiatru asociācijas biedre.

Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno psihiatru sekcijas biedre (2012-2015 LPA Jauno psihiatru sekcijas priekšsēdētāja vietniece).


Publikācijas/video

VIDEO: Stess un depresija

Publikācija: "Svece vai sērkociņš ar apsīkušu liesmu. Kā atpazīt izdegšanas sindromu"


Valodu prasmes

Latviešu, krievu un angļu valoda

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz