Elīna Kaluga

Elina_Kaluga_kliniska_un_veselibas_psihologe_Vivendi_centrs.png

Elīna Kaluga

Klīniskā un veselības psiholoģe

Katram no mums ir sava dzīves pieredze, kas kopā ar mūsu iedzimtajām iezīmēm veido mūsu dzīves pamatu. Ir reizes, kad atskāršam, ka mūsu dzīve ir pārlieku sarežģījusies, nesaprotot, ko ar to visu darīt – kā risināt savas grūtībās – un vispār – kā un kāpēc mēs šeit esam nokļuvuši. Tas var izraisīt dažādas emocijas, kā, piemēram: bezspēcības izjūtu, nomāktību, aizkaitinājumu, dusmas, neticību saviem spēkiem, izjūtu, ka it kā esam “iesprostoti”. Mums katram ir savi uzvedības modeļi, kas citkārt var būt arī neadaptīvi, bet pašiem grūti ieraugāmi. Dažkārt mēdzam piefiksēt, ka problēmas šķietami griežas uz riņķi, bet nesaprotam, ko ar to darīt un vai to iespējams mainīt. Konsultācija ir tā vieta, kur atbalstošā, konfidenciālā, nekritizējošā vidē atklāt un uzticēt savu dzīvesstāstu, iekšējos pārdzīvojumus, emocionālās sāpes, kas nerod mieru, kā arī iepazīt sevi raksturojošos uzvedības modeļus, veicināt emociju regulācijas prasmes, pašrefleksijas, problēmu risināšanas spējas, stresa toleranci, personības briedumu, tādējādi veicinot arī savu emocionālās labsajūtas līmeni. Viktors E. Frankls reiz teicis: “Starp stimulu un reakciju ir telpa. Šajā telpā atrodas mūsu vara izvēlēties savu reakciju. Mūsu reakcijā ir mūsu izaugsme un brīvība”. Psihoterapeitiskais process tiek virzīts uz pašrefleksiju spēju veicināšanu, tādējādi uzņemoties atbildību un kontroli pār savu dzīvi.

Specializējos darbā ar jauniešiem un pieaugušajiem, kuri saskaras ar dažādām psihiskām grūtībām un sarežģījumiem – garastāvokļa, trauksmes traucējumiem, panikas lēkmēm, suicidālām domām, paškaitējošu uzvedību, uzmācīgām domām un darbībām, sēru reakcijām, ēšanas traucējumiem, personības traucējumiem, šizofrēniskā spektra traucējumiem, dažāda veida vardarbības pieredzi, attiecību problēmām.

Savā praksē izmantoju integratīvu psihoterapeitisku pieeju – izprotot klienta mērķus, grūtības un vajadzības, tiek pielāgotas atbilstošas psihoterapijas tehnikas, kas katrā konkrētajā gadījumā sekmē efektīvākos rezultātus un pārmaiņas. Tiek ietvertas kognitīvi biheiviorālās, shēmu terapijas tehnikas, mentalizācijas, transferencē fokusētas psihoterapijas metodes, psihodinamiskās psihoterapijas atziņas.

Tāpat veicu arī psiholoģisko izpēti (psihodiagnostiku) jauniešiem un pieaugušajiem kognitīvo procesu (vadības funkcijas, uzmanība, atmiņa, domāšana) un emocionālās, uzvedības, personības, starppersonu attiecību sfēras izpēti. Atzinums tiek sagatavots, balstoties uz pieprasījuma mērķi. Rakstu atzinumus psihiatra pieprasījumam diferenciāldiagnozes noteikšanai (diagnozes precizēšanai), neirologa pieprasījumam psihiskās funkcionēšanas noteikšanai, Veselības un darbaspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai (VDEĀVK).


Izglītība

Psihologu sertifikācijas padome, sertifikāts klīniskā un veselības psiholoģijā;

Latvijas Universitāte, Profesionālās augstākās izglītības maģistra grāds klīniskajā psiholoģijā;

Suicidalitātes novērtēšana un menedžements sadarbībā (CAMS), Latvijas Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija;

Kognitīvi biheiviorālā terapija depresijas un pašnavības risku novēršanai, Latvijas Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija;

Disociatīvie traucējumi – rašanās, diagnostika, terapijas pamatprincipi, Latvijas Psihologu biedrība;

ESSPD workshops on Personality disorders, European Society for the Study of Personality Disorders;

Seksualitāte: pieredze un atdzimšana, Latvijas Psihoorganiskās analīzes psihoterapeitu biedrība;

Suicidalitāte bērnu un pusaudžu vecumā: psihoanalītiskā pieeja, Latvijas Ārstu un Zobārstu Apvienība;

Psiholoģiskā novērtēšana ar Latvijas klīnisko personības testu pieaugušajiem, Rīgas Stradiņa Universitāte, Tālākizglītības centrs;

Psiholoģiskā izvērtēšana, atzinumi un konsultēšana tiešsaistē un klātienē, Latvijas Psihologu biedrība. 


Profesionālā pieredze

Savu darba pieredzi esmu uzkrājusi, strādājot multidisciplinārā komandā psihiatru vadībā Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā, veicot psiholoģisko izpēti, konsultēšanu, vadot izglītojušas un atbalsta grupu terapijas, kā arī regulāri apmeklējot Latvijā un starptautiski organizētus seminārus, konferences un meistarklases, iegūstot jaunākās atziņas psihoterapijā un klīniskajā psiholoģijā, kā arī apgūstot jaunas metodes psiholoģiskajā izpētē.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz