Eva Kataja

Eva_Kataja_uztura_specialiste_Vivendi_centrs.png

Eva Kataja

Sertificēta uztura speciāliste, Apmācīttiesīgā statuss uztura specialitātē

Attiecību sakārtošana ar ēdienu ir tas, ko es primāri vēlos cilvēkiem palīdzēt izdarīt. Vai tie būtu ēšanas traucējumi, virssvars, kāda hroniska slimība vai kāds pavisam cits iemesls uztura speciālista apmeklējumam, attiecības ar ēdienu mēs neapiesim. Ēdienam ir jādod enerģija, uzturvielas, tam ir jābūt garšīgam un tādam, kas jums nerada papildus apgrūtinājumus – ne fiziskus, ne emocionālus.

Konsultāciju laikā ievācu vispusīgu anamnēzi, nereti lūdzu aizpildīt uztura dienasgrāmatu un analizēju bioimpedances datus, uz kuru pamata pacients saņem uztura rekomendācijas un ieteikumus ēšanas paradumu pakāpeniskai maiņai. Ja esat iepriekš veikuši kādus izmeklējumus vai analīzes, droši ņemiet līdzi.

Svarīgi būtu pieminēt, ka savulaik pati esmu gājusi cauri ēšanas traucējumu labirintiem. Tas bija emocionāli smags un grūts periods, bet tas man ir palīdzējis labāk izprast ēšanas traucējumu emocionālo pusi, kā arī empātiski iedziļināties pacientu stāstos par viņu pieredzi.

Lai arī stāsti un grūtības mums daudziem ir kopīgas, uzskatu ka katram tomēr ir savs atveseļošanās ceļš, tāpēc individualizēta, uz konkrēto pacientu orientēta pieeja man ir vispieņemamākā.


Izglītība

Glāzgovas Universitāte, Skotija, Maģistra grāds medicīnas zinātnes (specializācija uzturzinātnē - aptaukošanās un liekā svara menedžments) 2012. gads

Rīgas Stradiņa universitāte, Bakalaura grāds veselības aprūpē, Uztura speciālista kvalifikācija, 2011. gads


Profesionālā pieredze

Rīgas Stradiņa Universitāte, docētājs, no 2013.gada

Bērnu Klīniskā Universitātes slimnīca, uztura speciāliste, no 2022.gada

Dr. Federa Vācijas - Latvijas Kardioloģijas Privātprakse, uztura speciāliste, no 2022. gada

Klīnika EGV, uztura speciāliste, no 2016. - 2023. gadam

Uztura sleju un publikāciju autore dažādos preses izdevumos

Programmas autore un lektore tālākizglītības apmācībās ārstniecības personām  “ATBILSTOŠA UZTURA LIETOŠANA PACIENTIEM AR HRONISKĀM SLIMĪBĀM”


Dalība asociācijās

Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas biedre.


Publikācijas/video

Sižets raidījumā "Bez Tabu": "Fastings" jeb intervālā ēšana! Speciālisti skaidro badošanās plusus un mīnusus

Publikācija: "Fastings 8/16" jeb daļējā badošanās: diētas ieguvumi, iespējamie riski un pieredze

Publikācija: "Klusie sabotieri, kas traucē nomest svaru"

Publikācija: "Pirmās 1000 dienas bērna uzturā"

Podkāsts "RSU Veselības ekspresis": "Dārzeņi un augļi – vai vienmēr veselīgi?"

Sižets "Rīta panorāma" : Kā šogad ēst veselīgāk? 

Intervija: "Zinot, cik tur ir briesmīgs sastāvs, negribējās pat pagaršot!" Uztura speciāliste Eva Kataja pastāsta visu, kas jāzina par ēdienu


Valodu prasmes

Latviešu un angļu valoda

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz