14. novembrī nāc uz bezmaksas lekciju

14. novembrī nāc uz bezmaksas lekciju

14. novembrī aicinām apmeklēt bezmaksas informatīvo lekciju "KZS: psihoemocionālo faktoru loma un uztura ieteikumi"

Kairinātu zarnu sindroms (KZS) ir diezgan izplatīta kaite, ar kuru sirgst aptuveni 20% pieaugušo, savukārt, ap 80% gadījumos pacienti izjūt vēl citus simptomus: trauksmi, depresiju vai kādus no psihosomatiskajiem simptomiem. 

Nenoliedzami – arī uzturs ir ļoti svarīgs, it īpaši KZS gadījumā, jo pareizi izvēlēti produkti un sabalansētas ēdienreizes var ievērojami samazināt diskomfortu un uzlabot dzīves kvalitāti. 

Tēmas, kas tiks atkualizētas lekcijas laikā: 

  • Kas ir KZS un kāpēc tas attīstās
  • Citi veselības traucējumi, ar ko var pārklāties KZS simptomi
  • Kas ir Low Fodmap diēta un kāpēc tā darbojas
  • Kādus produktus KZS gadījumā nebūtu ieteicams lietot uzturā
  • Ieteikumi uztura plānošanā, lai nodrošinātu visu nepieciešamo uzturvielu uzņemšanu
  • Jaunāko pētījumu apskats: kā psiholoģiskas un emocionālas sāpes ir saistītas ar fizisku diskomfortu un gremošanas trakta simptomiem
  • Kādi mehānismi saista psihoemocionālos faktorus ar KZS
  • Ieteikumi psiholoģiskajai palīdzībai, kas var uzlabot KZS slimnieka pašsajūtu. 

Lekciju vadīs Veselības centra Vivendi speciālistes: 

  • Klīniskā psiholoģe, doktorante, KBT terapeite apmācībā Kristīne Dūdiņa. Speciāliste papildus prasmes darbam ar KZS traucējumiem ir apguvusi Karolinskas universitātē, Zviedrijā. Kristīnei ir vairāku gadu pieredze tieši pacientu ar KZS konsultēšanā, palīdzot mazināt slimības ietekmi uz labsajūtu un dzīves kvalitāti kopumā. 

 

  • Sertificēta uztura speciāliste, Mg. sc. sal uzturzinātnē Jeļena Pavlova. Speciāliste ir ieguvusi Monašas universitātes (Austrālijā) apmācību sertifikātu kā apliecinājumu tam, ka ir eksperte darbā ar Low Fodmap diētas piemērošanu KZS pacientiem. Jeļenai ir plaša pieredze cilvēku ar KZS konsultēšanā un individuāla uztura plāna piemērošanā, lai pēc iespējas mazinātu diskomfortu.

Lekcija būs noderīga gan tiem, kuri sirgst ar KZS, gan arī viņu tuviniekiem un ģimenes locekļiem. Tāpat tiek aicināts ikviens, kuram ir KZS līdzīgi simptomi, un ir vēlme izprast gremošanas sistēmas veselību un uzlabot savu emocionālo labsajūtu.

Lekcija notiks Veselības centra Vivendi telpās, Bukultu ielā 11, 5. stāvā no plkst. 18:00 līdz 19:10.

Lekcijai aicinām reģistrēties šeit, vietu skaits ir ierobežots!

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.