8 bezmaksas nodarbību cikls par vecāku kompetences stiprināšanu bērnu un pusaudžu audzināšanā

8 bezmaksas nodarbību cikls par vecāku kompetences stiprināšanu bērnu un pusaudžu audzināšanā

Skolas vecuma bērni piedzīvo daudz pārmaiņu savā dzīvē. Nodarbību cikls sniegs vecākiem izpratni par to, kas bērniem vecumposmā no 7 līdz 16 gadiem ir svarīgs, kādi psiholoģiskās attīstības procesi ar viņiem notiek un kā veidot veiksmīgu savstarpējo sadarbību, lai palīdzētu bērniem veiksmīgi iziet cauri dažādiem pārejas posmiem, nobriest un kļūt par un veselīgiem pieaugušajiem.

Atbalsta grupās būs iespēja dalīties pieredzē, sniegt un saņemt atbalstu no citiem vecākiem un grupas vadītāja – kvalificēta un sertificēta psihologa.
 
Nodarbību cikla ietvaros paredzētas 8 nodarbības:
 
1.nodarbība. Ievada nodarbība. Vecāku un bērnu piesaiste, kā tā veidojas. Piesaistes veidi. Drošā piesaiste attiecībās, kā to veicināt. 
 
2.nodarbība.  Skolas vecuma bērnu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana. Bērna un pusaudža vajadzību saskatīšana un sapratne.
 
3.nodarbība. Vecāku un bērnu pozitīvas savstarpējās attiecības un komunikācija. Efektīva un prasmīga saskarsme ar bērnu un pusaudzi. Emocionālā inteliģence. Marte meo metode.
 
4.nodarbība. Veselīgs dzīvesveids. Veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes. Rūpes par sevi. Laiks sev. Kā dzīvot veselīgi, kā mazināt trauksmi un depresīvu noskaņojumu. 
 
5.nodarbība. Bērnu sociālā kompetence. Konfliktu risināšanas prasmes. Bērna un Pusaudža patiesās vajadzības konfliktsituācijā. Prasme sadarboties, meklēt kompromisu. Prasme klausīties un sadzirdēt bērnu un pusaudzi.
 
6.nodarbība. Emociju pašregulācija.
 
7.nodarbība. Disciplinēšana. Bērna pozitīvas disciplinēšanas metodes. 
 
8.nodarbība. Dzīves prasmes, kas bērnam jāiemācās līdz pilngadības sasniegšanai. Sociālās prasmes, pašaprūpes prasmes, emocionālās prasmes. Savu iekšējo resursu apzināšanās un stiprināšana gan bērnam, gan vecākiem. 
 
Nodarbības notiks katru trešdienu no 13. septembra līdz 1.novembrim plkst. 9:00-12:00, Rīgā, Bukultu ielā 11, Veselības centra “Vivendi” telpās.
 
Svarīgi ir apmeklēt visas nodarbības, jo tās ir savā starpā saistītas un katrā tiks aplūkots kāds svarīgs aspekts bērna dzīvē. 
 
Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Grupas ir daļēji slēgtas – jauni dalībnieki tiks uzņemti tikai līdz trešajai nodarbībai.
 
Pieraksts un dalības atteikšana nodarbībām ir OBLIGĀTA prasība.
 
Nodarbības vadīs sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe Liene Grantiņa
 
Pieteikšanās elektroniski šeit vai pa tālruni 29276990. 
 
Pieteikšanās noslēgusies!
 
Par citām RD Labklājības departamenta organizētajām aktivitātēm vairāk informācijas:
veseligsridzinieks.lv
veseligsridzinieks@riga.lv
www.facebook.com/VeseligaRiga
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz