Dr. Lindas Zvaunes dalība kongresā Vīnē

Dr. Lindas Zvaunes dalība kongresā Vīnē

Vivendi neiroloģe un sāpju ārste dr. Linda Zvaune decembra sākumā devās uz Austriju, lai piedalītos 16. Eiropas galvassāpju kongresā (16th European Headache Congress). Kongress norisinājās četras dienas. Tās dalībnieki tika iepazīsti ar jaunākajiem teorētiskajiem un zinātnē balstītajiem ziņojumiem par grupālām galvassāpēm, migrēnu, sejas sāpēm, kā arī ģenētiskām izmaiņām, kas saistās ar galvassāpēm.


Dr. Zvaune par iespaidiem dalās: “Salīdzinot ar online kongresiem, klātienē tas ir pavisam citādāk, ir iespēja satikt gan jau zināmus kolēģus, gan iepazīt jaunus no citām valstīm, kā arī piedalīties dažādās atsevišķās darbnīcās, piemēram, ar fokusu uz migrēnas ārstēšanu ar botoksa injekcijām. Kongresā lielākais akcents tika likts uz migrēnu, jo tā ir visgrūtāk kontrolējama un rada cilvēkiem darba nespēju. Tā ierobežo cilvēku dzīves ne tikai lēkmju laikā, bet arī starplēkmju periodā. 


Tikām iepazīstināti ar jaunākajiem ziņojumiem par pēcpētījumu fāzes datiem par injekcijām pret migrēnu, kas jau vairāk nekā četrus gadus Latvijā tiek pielietotas. Dati rāda, ka iedarbība ir pat labāka nekā iepriekš pētījumos uzrādīta, tas apliecina šīs jaunās medikamentozās terapijas efektivitāti un drošību. Injekcijas tiek rekomendētas izmantot kā pirmās līnijas medikamentus migrēnas profilaksei. Eiropā ir jau reģistrēti pirmie medikamenti tieši migrēnas lēkmēm, kas nerada pieraduma risku, bet vienlaicīgi ārstē lēkmi un profilaktiski ietekmē migrēnas mehānismus, kas aizkavē nākamās lēkmes veidošanos. Tas nozīmē, ka tie drīz varētu būt arī Latvijā, un tās ir labas ziņas visiem migrēnas pacientiem.


Zinātne straujiem soļiem iet uz priekšu, tiek meklēti arvien efektīvāki risinājumi migrēnas ārstēšanai!”


Attēlos dr. Linda Zvaune ar latviešu ārstu delegāciju Vīnē.
 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz