Dr.Rubenes dalība kongresā Parīzē

Dr.Rubenes dalība kongresā Parīzē

Veselības centra Vivendi psihiatre dr.Linda Rubene no 25.-28. martam apmeklēja Eiropas psihiatru kongresu EPA 2023 Parīzē, Francijā. Kongresā bija iespējams iepazīties ar aktuālajām tēmām psihiatrijas jomā, uzzināt kādas inovācijas tiek pielietotas pasaulē un apspriest to, kā iespējams uzlabot pacientu aprūpi.

Dr. Linda Rubene par iespaidiem dalās: “Īpaši mani ieinteresēja seminārs ar nosaukumu “Best practices and future directions for the tDCS treatment of depression”, jo tā laikā tika skatīta tēma, kas saistās ar manu doktorantūras darbu. Abreviatūra tDCS latviešu valodā tiek tulkota kā transkraniālā tiešā elektriskā stimulācija un tā ir viena no metodēm, kuru ir iespējams izmantot kā alternatīvu vai kā papildus terapiju depresijas un citu traucējumu ārstēšanā. Latvijā šī metode nav plaši pielietota, taču lekcijas ietvaros bija iespējams uzzināt par citu valstu pieredzi, kurās tā tiek izmantota. Intervences laikā pacienti saņem nelielu elektrisku strāvu, kas stimulē smadzeņu garozu. Metode nav invazīva, tās laikā pacients paliek nomodā un tiek iedrošināts nodarboties ar aktivitātēm. Arī sava doktorantūras pētījuma ietvaros es darbojos projektā “Kognitīvās kontroles videospēles un mājās balstītas, paš-administrētās neinvazīvas smadzeņu stimulācijas sinerģisko efektu izpēte depresijas simptomu mazināšanā (DisCoVer Pētījums)”, kura laikā mēs kombinējam tDCS metodi kopā ar kognitīvas funkcijas uzlabojošu videospēli un pētām tās efektus pacientiem ar depresiju.”

Dr.Rubene pauž, ka ir ļoti pateicīga par iespēju piedalīties psihiatru kongresā un gūt zināšanas, kas noderēs, lai padarītu pacientu aprūpi plašāku un kvalitatīvāku.

Attēlā Eiropas psihiatru kongress.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz