Fizioterapeites Elīnas Bergmanes pieredzes apmaiņa Šveicē

Fizioterapeites Elīnas Bergmanes pieredzes apmaiņa Šveicē

Šī gada novembrī Vivendi fizioterapeite Elīna Bergmane devās pieredzes apmaiņā uz Bādenes (pilsēta Šveicē) slimnīcas Kantonsspital Baden Rehabilitācijas nodaļu pie kolēģa, fizioterapeita un lektora Uwe Hallmann (attēlā no labās puses), ar kuru kopīgi ir vairākkārt organizējusi mācības fizioterapeitiem Latvijā.

Galvenais iemesls šai vizītei bija iepazīt tuvāk fizioterapeitu darba standartizēšanu. Tas ir– noskaidrot, kā notiek pacientu izmeklēšana, anketēšana, testēšana, datu ievākšana, apstrāde un analizēšana, mērķu sastādīšana, rehabilitācijas plāna veidošana, uz pierādījumiem balstītu metožu pielietošana, rehabilitācijas efektivitātes izvērtēšana pa etapiem. Šādu standartu ieviešana ikdienas praksē ir daudzu iestāžu un kolēģu mērķis, kas prasa daudz laika, enerģijas un arī finansiālo līdzekļu.

Elīna stāsta: “Nepieciešama kolēģu apmācība, fizioterapeitu savstarpējā sadarbošanās, tāpat arī cieša sadarbība ar ārstējošiem ārstiem un motivācija no vadības un darbinieku puses. Šajā slimnīcā tas viss ir, un bija ļoti vērtīgi uzzināt, kā soli pa solim tas tiek ieviests un kā šī sistēma darbojas. Ir jāizmanto iespējas un jāveicina starptautiska sadarbība ar ārzemju kolēģiem, lai mācītos no labiem piemēriem, iedvesmotos savam ikdienas darbam un uzlabotu rehabilitācijas plānošanu un efektivitāti. Es noteikti no šīs pieredzes apmaiņas paņemšu līdzi ikdienas darba standartizēšanu un organizētu testēšanu, ko pielietoju jau līdz šim, bet ir radušās jaunas idejas un priekšstati par to, kā to pēc iespējas pilnvērtīgāk realizēt ikdienā, lai objektīvi izvērtētu, vai sastādītā programma ir efektīva. ”

Attēlā Elīna Bergmane ar kolēģiem Šveicē. 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz