Veselības centra Vivendi speciālistes EMDR konferencē

Veselības centra Vivendi speciālistes EMDR konferencē

Šī gada jūnijā Boloņas kongresu centrā, Itālijā, un paralēli tiešsaistē norisinājās asociācijas EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Europe (https://emdr-europe.org) 23. pētnieciskā un praktiskā konference. Dienu iepriekš notika aktivitātes arī EMDR Europe akreditētiem EMDR konsultantiem un treneriem. Konferencē starp vairāk nekā diviem tūkstošiem dalībnieku no vairāk nekā 70 valstīm piedalījās arī EMDR metodes lietotāji no Latvijas, tostarp Veselības centra Vivendi speciālistes – psihoterapeites dr. Agita Lazdiņa, dr. Anastasija Kajandere un klīniskā un veselības psiholoģe Daiga Zadināne

23. jūnijā visas dienas garumā dalībniekiem bija iespēja piedalīties darbnīcās. Vakarā notika konferences atklāšana, kuras ietvaros par izciliem sasniegumiem EMDR jomā ikgadējais David Servan Schreiber apbalvojums tika pasniegts psiholoģei, psihoterapeitei Carlijn de Roos (Nīderlande). 24. un 25. jūnijā tika apspriesti daudzveidīgi EMDR jomas pētījumi, tostarp jaunas EMDR stratēģijas, dažādas EMDR klientu populācijas un grūtības, kā arī dažādi EMDR formāti un ar EMDR saistīti jēdzieni. Dalībniekiem bija iespēja izvēlēties sev būtiskākās lekcijas, jo tās paralēli notika vairākas. 24. jūnija vakara noslēgumā Francine Shapiro apbalvojumu saņēma pētnieks Andrea Mattera (Itālija). Savukārt 25. jūnija rītā klātienes dalībnieki bija aicināti piedalīties jogas nodarbībā. Pēc dienas aktivitātēm pieredzējuši EMDR speciālisti apsprieda EMDR nākotnes perspektīvas. Visbeidzot ar savu astoņu gadu pieredzi EMDR Europe prezidentes amatā dalījās Isabel Fernandez (Itālija).  Pēc viņas runas EMDR Europe prezidenta amatā stājās Olivier Piedfort-Marin (Francija). 

 
EMDR jeb desensibilizācija un traumu pārstrāde ar acu kustībām ir zinātniski pamatota psihoterapijas metode, kas var tikt izmantota papildus klasiskajām mentālās veselības speciālistu metodēm, palīdzot klientiem efektīvi risināt psiholoģiskas grūtības. 
 

Konferences ietvaros ar savu pārstāvēto valstu aktuālajiem EMDR pētījumiem dalījās ārsts Antonio Onofri (Itālija), psihoterapeiti Michael Hase un Daniela Lempertz (Vācija), psiholoģe Jóhanna Kristín Jónsdóttir (Islande), psihologs Wiebren Markus (Nīderlande), psiholoģe Emma Bergman (Zviedrija) un ārsts Benedikt Amann (Spānija). Psihologs, psihoterapeits Enrico Zaccagnini (Itālija) stāstīja par EMDR epistemioloģisko validitāti, savukārt psiholoģe Sarah Dominguez (Austrālija) runāja par EMDR kā transdiagnostisku pieeju. Sociālā darbiniece, psihoterapeite Keren Mintz Malchi ar kolēģi psiholoģi, ģimenes terapeiti Brurit Laub (Izraēla)  informēja par metodes  E-TEP labbūtības veicināšanai EMDR terapijā. Psihoterapeits Michael Hase (Vācija) un psihologs Roger Solomon (ASV) izvērsti pastāstīja par terapeitisko attiecību nozīmi EMDR terapijā. Papildus psiholoģe, psihoterapeite Michela Monfredo (Itālija) runāja par supervīziju nozīmi darbā ar EMDR, kā arī psiholoģe Ahdiyeh Akbari (Irāna) prezentēja pētījumu par EMDR pašpalīdzības tehniku efektivitāti.  Par EMDR pētījumu kvalitātes uzlabošanas iespējām informēja ārsts Ignacio Jarero (Meksika). 

Par aktuālajiem EMDR pētījumiem depresijas jomā dalījās psihoterapeite Sara Carletto ar kolēģi psihiatru Luca Ostacoli(Itālija), pāru un ģimenes terapeite Joyce Baptist (ASV), ārsts Arne Hofmann un pētniece Leonie Wollersheim (Vācija). Papildus psihiatrs, psihoterapeits Luca Ostacoli (Itālija) dalījās zināšanās par pamešanas novārtā lomu depresijas ārstēšanā. Arne Hofmann viņu papildināja ar stāstījumu par piesaistes traumu lomu depresijas gadījumos. Savukārt psihiatrs, psihoterapeits Benedikt Amann (Spānija) dalījās zināšanās un pieredzē EMDR pielietošanā bipolāru traucējumu ārstēšanā. 

Par EMDR pielietojumu ēšanas traucējumu ārstēšanā runāja speciālistes no Itālijas: psihoterapeite Simona Anselmetti, psihiatre, psihoterapeite Eleonora Rossi, psiholoģe Mariaelena Bertani, psiholoģe, psihoterapeite Marina Balbo. Papildus psiholoģe, psihoterapeite Renata del Giudice (Itālija) stāstīja par EMDR lomu traumatiskas piesaistes un anoreksijas ārstēšanā, pievēršot uzmanību piesaistes neirofizioloģiskajam pamatojumam, un psihoterapeite Cristina Civilotti (Itālija) runāja par piesaistes un traumas mehānismiem, kā arī neirobioloģiskajiem aspektiem ēšanas traucējumu gadījumos.

Par aktuālajiem EMDR pētījumiem hronisku sāpju jomā pastāstīja ārsts Jonas Tesarz (Vācija), savukārt psihologs Emre Konuk (Turcija) dalījās ar pētījumu EMDR pielietojumā fibromialģijas ārstēšanā. Papildus psihologs Steven Marcus(ASV) dalījās ar zināšanām un pieredzi par EMDR efektivitāti galvassāpju ārstēšanā.

Psiholoģe, pāru un ģimenes terapeite Maria Aparecida Junqueira Zampieri (Brazīlija) klāstīja par EMDR pielietojumu grupā vardarbības ģimenē veicējiem. Psihologs Alex Hooijschuur (Nīderlande) prezentēja dokumentālu īsfilmu (https://vimeo.com/804260550) par EMDR lomu vardarbības seku mazināšanā Ugandas ziemeļos. Psihoterapeite Gea Dunnik ar kolēģi psiholoģi, psihoterapeiti Wendy Weijts (Nīderlande) dalījās ar nevalstiskās organizācijas bēgļiem WereldPsychologen (https://www.wereldpsychologen.nl) veidošanas un darbības pieredzi. Psiholoģe Sabrina Mahmood(Ungārija) pastāstīja par EMDR grupu terapiju Ukrainas karā izdzīvojušajiem. Turpinot par EMDR iespējām grupu formātā, psihologs, psihoterapeits Markus Stingl ar kolēģi psiholoģi Madeleine Hemmerde (Vācija) informēja par grupām paredzētu metodi EMDR G-TEP. Psihologs, psihoterapeits Andre Monteiro (Brazīlija) dalījās EMDR izmantošanas pieredzē grupu psihoterapijā tiešsaistē. 

Runātāju fokusā bija arī diezgan specifiskas populācijas, piemēram, psihologs, psihoterapeits Karsten Böhm (Vācija) pastāstīja par EMDR pielietojumu transpersonām, savukārt psiholoģe, psihoterapeite Nina Ten Hoor (Nīderlande) prezentēja pētījumu par EMDR pielietojumu eksibicionistu seksuālā uzbudinājuma mazināšanā. Papildus psihologs Eugenio Gallina (Itālija) prezentēja pētījumu EMDR pielietojumā veselības aprūpes darbiniekiem Covid-19 pandēmijas laikā.

Konferencē no dažādiem aspektiem tika apspriesta palīdzība arī bērniem un viņu vecākiem. Psiholoģe Mara Tesler Stein(ASV) runāja par EMDR pielietojumu grūtniecības un pēcdzemdību periodā. Psiholoģe Daria Silhan ar kolēģi psiholoģi, psihoterapeiti Dominique Merg Essadi (Francija) dalījās ar pētījumu par EMDR pielietojumu mātēm, kas piedzīvojušas traumatiskas dzemdības. Psiholoģe Sara Carletto (Itālija) pastāstīja par EMDR pielietošanu pēcdzemdību depresijas prevencijā un ārstēšanā. Sociālās darbinieces, spēļu terapeites Ann Beckley-Forest un Annie Monaco (ASV) dalījās pieredzē ar radošām EMDR pieejām bērniem. Papildus psiholoģe Arianne Struik (Austrālija) pastāstīja par guļošo suņu(sleeping dogs) metodi bērnu iesaistes veicināšanai EMDR terapijā. Psihoterapeite Anja Dumoulin (Nīderlande) prezentēja EMDR protokolu zīdaiņiem, maziem bērniem un viņu vecākiem. Alessandra Minelli (Itālija) stāstīja par epiģenētiskajiem faktoriem un starppadžu pārnesi saistībā ar agrīnām traumām. Par aktuālajiem EMDR pētījumiem bērnu un pusaudžu populācijā runāja psiholoģe, psihoterapeite Carlijn de Roos (Nīderlande). Papildus kopā ar savu kolēģi Renée Beer (Nīderlande) viņa runāja par EMDR stāstiem bērniem. Psihoterapeite Melitta Schneider (Vācija) pastāstīja par EMDR protokolu bērniem ar kompleksās traumas pieredzi. Psiholoģe, psihoterapeite Diomira Neri (Itālija) patklāja savas pārdomas saistībā ar Tureta sindroma un kompleksās traumas simptomu pārklāšanos. Psihoterapeite Susan Darker-Smith(Apvienotā Karaliste) dalījās zināšanās un pieredzē EMDR pielietošanā bērniem ar autismu un uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu. Savukārt psiholoģe, psihoterapeite Sabrina Ciappina (Itālija) dalījās savās zināšanās par EMDR pielietojumu bērnu onkoloģijā. 

Psihologi Ludwig Cornil un Olivier Van Limbergen (Beļģija) dalījās pieredzē uz afektu fokusētas EMDR terapijas pielietošanā pieaugušajiem ar bērnībā piedzīvotu traumu. Ārsts Marco Pagani (Itālija) prezentēja pētījumu par pēctraumas stresa traucējumu un EMDR terapijas  neirobioloģisko pamatojumu, izmantojot neironu tīkla modeli (neural network model). Psihoterapeite, The Center for Excellence in EMDR Therapy (https://emdrtherapy.com) direktore Deany Laliotis(ASV) dalījās pieredzē EMDR pielietošanā kompleksas traumas ārstēšanā. Psihiatre, psihoterapeite Anabel Gonzalez(Spānija) dalījās zināšanās un pieredzē EMDR pielietojumā klientiem ar emociju pārstrādes grūtībām. Interesantas prezentācijas piedāvāja psiholoģe Jackie June Ter Heide (Nīderlande), kas dalījās ar savām zināšanām un pieredzi saistībā ar morālo ievainojumu, un psihiatrs Boris Cyrulnik (Francija), kas izvērsti runāja par dzīvesspēka (resilience) jēdzienu. 

 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz