Dr. Laila Siliņa

Dr_Laila_Silina_uztura_specialiste_Vivendi_centrs.png

Dr. Laila Siliņa

Uztura speciāliste, KBT ĒT metodes speciāliste

Ēdiens nekad nav TIKAI ēdiens. Tā ir arī garša un baudījums, atmiņas un asociācijas, rituāls un kopābūšana. Tieši tāpēc saruna par uzturu neapstājas pie ēdienkartes un izmeklējumu analīzes, jo psiholoģiskie un sociālie aspekti ir vienlīdz svarīgi. Tāpat nav nevienas organisma sistēmas, ko mūsu uzturs nespētu ietekmēt, līdz ar to mērķtiecīgs darbs ar uztura paradumiem uzlabo veselību, pašsajūtu un dzīves kvalitāti kopumā. Mans lielākais gandarījums ir ieraudzīt šo “kopbildi” ikvienā pacientā, lai dotu individulizētas, izpildāmas un efektīvas rekomendācijas.

Mana sirdslieta ir uztura psiholoģija. Darbā fokusējos uz attiecību sakārtošanu ar ēdienu un sava ķermeņa uztveri, strādājot gan ar ēšanas traucējumiem, gan palielināta/pazemināta svara korekciju, kas varētu būt radies emocionālas ēšanas vai kompulsīvās pārēšanās rezultātā. Padziļinātas zināšanas, prakse un pieredze šajā jomā, tostarp personīgā pieredze ar ēšanas traucējumiem, ļauj man izprast uztura dziļi emocionālos aspektus un ceļu uz atveseļošanos.

Tāpat konsultēju par uzturu hronisku saslimšanu (sirds-asinsvadu, gremošanas trakta, elpceļu saslimšanas, 2. tipa cukura diabēts) gadījumos, uzturu sportisko mērķu sasniegšanā un ikvienu, kas ir motivēts mainīt un uzlabot uztura paradumus, lai dzīvotu veselīgāk un pilnvērtīgāk.

Esmu kategoriski pret radikālām īstermiņa diētām un nepamatotiem aizliegumiem, kas tikai veicina stresu un ievelk ierobežojumu-noraušanās-pašpārmetumu apburtajā lokā. Tā vietā fokusējoties uz ilgtermiņa izmaiņām, kas indivudāli pielāgotas pacienta veselības stāvoklim un dzīvesveidam.


Izglītība

2023 - ... GAM-Academy, Age Management apmācības

2022-2023 CBT-E, Kognitīvi biheiviorālā terapija ēšanas traucējumu ārstēšanai (KBT-ĒT), Centre for Research on Eating Disorders, University of Oxford

2020-2023 Uztura speciālists, profesionālais bakalaura grāds, Rīgas Stradiņa universitāte

2017-2019 Uzturzinātne, Veselības zinātņu maģistra grāds (Mg.sc.sal.), Latvijas Universitāte

2017-2018 Fitnesa un atlētiskās vingrošanas trenere, C kategorijas sertifikāts, Sporta Izglītības aģentūra

2003-2010 Ārsta grāds (M.D.), Rīgas Stradiņa universitāte


Profesionālā pieredze

Projekta par veselīgām attiecībām ar uzturu un ķermeni "Mīli savu šķīvi!" autore

Lekciju, semināru un meistarklašu par veselīgu uzturu vadītāja

Rakstu autore un pieaicinātais eksperts žurnālu veselības slejās

Regulāra tālākizglītības pasākumu un konferenču apmeklēšana

No 2018. - fitnesa trenere "FitSpot Gym" Zemitāni

2019-2020 - bioķīmijas pasniedzēja, RSU

2017-2019 - zinātniskā asistente LOK projektā "Sporto visa klase"


Dalība biedrībās

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācijas biedre


Valodu prasmes

 

Latviešu, krievu, angļu valoda (izņemot KBT-ĒT)

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz