Ilze Plauča, Dr.Psych.

Ilze_Plauca_psihologe_Vivendi_Centrs.jpg

Ilze Plauča, Dr.Psych.

Klīniskā psiholoģe, KBT psihoterapeite

Kognitīvi biheiviorālā terapija (KBT) ir uz pētījumiem balstīta, fokusēta psihoterapija, kuru varētu raksturot sengrieķu dramaturga Sofokla vārdiem: “Domas ir spēcīgākas par rokas spiedienu”. Kognitīvās terapijas pamatlicējs A. Beks septiņdesmitajos gados atklāja, ka indivīdi, kuriem ir depresija, ir pesimistiski par nākotnes iespējām, sliktās domās par sevi un savām spējām, kā arī pasauli uztver draudoši. KBT darbs ir vērsts uz pacienta labāku savas un objektīvās realitātes apzināšanu, un jaunu prasmju apguvi pašsajūtas uzlabošanai.

KBT esmu apguvusi pie pasaules un Latvijas vadošiem speciālistiem. Savā darbā veicu pieaugušo individuālo terapiju cilvēkiem ar dažādiem garīgās veselības problēmām. Terapijas laikā izmantoju KBT metodes, apzinātības un shēmu terapijas (kas ir jaunākie KBT atzari) elementus. 


Izglītība

Apzinātība balstīta kognitīvi biheiviorālajā terapijā programma, Lietuvas Veselības zinātņu universitāte, 2017.-pašlaik

Doktora grāda pretendente klīniskajā psiholoģijā ar specializāciju KBT, Latvijas Universitāte,2012.-2017.

Kognitīvi biheiviorālās terapijas psihoterapeita sertificētas apmācības, Starptautiskais KBT Institūts (Prāga) un Latvijas kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija (Rīga), 2012.-2017.


Darba pieredze

KBT centrs, KBT terapeite, 2016.-2017.

Kognitīvo pētījumu institūts, KBT terapeite, 2015.-2017.

RPNC, klīniskā psiholoģe, 2012.-2015.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.