Jeļena Pavlova

Jelena_Pavlova_uztura_specialiste_Vivendi_Centrs.jpg

Jeļena Pavlova

Sertificēta uztura speciāliste, Apmācīttiesīgā statuss uztura specialitātē

Uzturam ir svarīga nozīme cilvēka dzīvē. Uztura paradumi ir viens no mūsu veselību ietekmējošiem faktoriem. Bieži cilvēku vidū pastāv kļūdains uzskats, ka uztura speciālisti liek ievērot ļoti ierobežojošas diētas, izslēdzot iemīļotus produktus. Patiesībā – es neaizliedzu nevienu produktu, bet norādu uz uztura kļūdām un palīdzu tās mainīt, sniedzot padomus un  jaunas receptes, kuras pati esmu izmēģinājusi. Saviem pacientiem iesaku nepretoties pārmaiņām un būt mērķtiecīgiem. Tikai ar gribasspēku un mērķtiecību var sasniegt labu rezultātu jebkurā dzīves jomā, arī ēšanas paradumu maiņā.

Specializējos svara korekcijā, kā arī sniedzu konsultācijas dažādu slimību gadījumā (gremošanas sistēmas slimības, podagra, anēmija, 2. tipa cukura diabēts, sirds un asinsvadu slimības). Padziļināti interesējos par preventīvo medicīnu un uzturu kairinātu zarnu sindroma gadījumā. Kairinātu zarnu sindroma gadījumā pielietoju Low FODMAP diētu, kas nodrošina pašsajūtas uzlabošanos līdz 80 % gadījumos. Savas zināšanas par diētas pielietojumu guvu Monašas universitātes apmācībās (Austrālija).

Sniedzu konsultācijas arī par uzturu grūtniecības laikā, zīdaiņu uzturu (piebarojuma uzsākšana) un bērnu uzturu.

Sastādu individuālās ēdienkartes, ņemot vērā pacienta dzīvesveidu, veselības stāvokli un vēlmes.

Savas zināšanas papildinu, regulāri apmeklējot Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas, Ārstu Biedrības un citas Latvijas, kā arī Starptautiskās konferences un apmācību seminārus.

Esmu piedalījusies vairākos Rīgas domes Labklājības departamenta projektos, lasot lekcijas par veselīgu uzturu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem, sēdoša darba veicējiem, sievietēm grūtniecības periodā. Citur Latvijā vadījusi uztura nodarbības skolēniem, skolēnu un pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem, kā arī lasījusi lekcijas medicīnas darbiniekiem.


Izglītība

Rīgas Stradiņa universitāte, Rehabilitācijas fakultāte, bakalaura profesionālais grāds veselības aprūpē un uztura speciālista kvalifikācija, 2009.g.

Rīgas Stradiņa universitāte, Rehabilitācijas fakultāte, veselības zinātņu maģistra grāds uzturzinātnē, 2011.g.


Profesionālā pieredze

Stopiņu ambulance, uztura speciāliste 2017.g. – šobrīd

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas sertifikācijas komisijas locekle 2011.g. – šobrīd

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas valdes locekle, 2009. – 2018.g.

Āgenskalna klīnika, uztura speciāliste, 2012. – 2017.g.

Profesionālā mācību iestāde “Spa School”, dietoloģijas pasniedzēja 2012. – 2019.g.

Veselības Centru Apvienība, uztura speciāliste, 2011. –  2015.g.


Publikācijas/video

Publikācija: Glutēns. Kas tas ir? Un vai man ir glutēna nepanesība?

Publikācija: Kairinātu zarnu sindroms: Kā var palīdzēt Low FODMAP diēta?

Publikācija: Kairināto zarnu sindroms. Gastroenterologa, psihologa un uztura speciālista skatījumā. 


Valodu prasmes

Latviešu un krievu valoda

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz