Kā attīstīt emociju regulācijas prasmes jeb emocionālo kompetenci

Apmācību un izaugsmes grupa tiem, kas vēlas padziļināt izpratni par emociju procesiem un savu emocionālo pasauli, paplašināt savu emociju regulēšanas paņēmienu repertuāru un būt elastīgākiem savu emociju izpausmēs.

Emocijas palīdz ātri izvērtēt situāciju un pieņemt lēmumu. Efektīvas emociju regulācijas prasmes palīdz saglabāt līdzsvaru starp spontanitāti un reakcijas kontroli, kad tas nepieciešams un izpaust emocijas pieņemamā veidā.

Ja jūtamies droši par savām spējām regulēt emocijas, tad nav nepieciešams kādas emociju izpausmes apspiest, varam droši reaģēt ar plašu emociju amplitūdu un emociju pieredze kļūst niansētāka.

Apmācības būs īpaši noderīgas tiem, kas:

  • emociju iespaidā mēdz rīkoties pretēji saviem nodomiem, interesēm un vērtībām;
  • emociju izpausmes negatīvi ietekmē attiecības ar līdzcilvēkiem, tajā skaitā bērniem, partneri, draugiem, kolēģiem;
  • izjūt grūtības regulēt kādus emocionālu stāvokļus, piemēram, skumjas, dusmas.

Nodarbībās dalībnieki iegūs:

  • jaunākajos pētījumos balstītas zināšanas par emocijām un emociju regulāciju,
  • caura pašizziņas aktivitātēm dziļāk iepazīs savus emociju procesus,
  • caur praktiskiem uzdevumiem paplašinās savu emociju regulācijas repertuāru un ar speciālista un grupas dalībnieku atbalstu attīstīs jaunus ieradumus.

Nodarbību starplaikos dalībnieki tiks aicināti īstenot praktiskus uzdevumus jaunu prasmju nostiprināšanai.

Par grupu

Grupas dalībnieku skaits - līdz 10 dalībniekiem. Nodarbības notiek Veselības centrā "Vivendi", Dzirnavu ielā 16, Rīgā.

Cenas

Maksa par 4 nodarbībām EUR 120,- (apmaksu veicot divos maksājumos EUR 60,- līdz 1. un 3. nodarbībai). Maksājot visu summu uzreiz, tiek piešķirta 10% atlaide, apmaksai EUR 108,-. 

Apmācības vada:

Kā palīdzēt bērnam veiksmīgi uzsākt skolas gaitas

Bērna sagatavošana skolai nenozīmē tikai iegādāties mugursomu un rakstāmpiederumus. Jaunā skolnieka labsajūtu un veiksmīgumu skolā lielā mērā ietekmē bērna sociāli emocionālās prasmes - spēja regulēt sevi un saprasties ar vienaudžiem un skolotājiem.

Lai sagatavotu bērnu skolai un atbalstītu tās prasmes, kas palīdzēs bērnam adaptēties skolā un būt veiksmīgam mācībās, tiek organizēts semināru cikls, kuru vadīs psiholoģe un sertificēta apmācību grupu vadītāja Kristīne Dūdiņa. Trīs nodarbībās vecāki apgūs prasmes, kā palīdzēt bērnam:

  • strukturēt mācību procesu un plānot savas aktivitātes,
  • risināt problēmas un atbilstoši reaģēt negaidītās situācijās,
  • tikt galā ar pārmērīgu stresu,
  • sadarboties ar skolotājiem un vienaudžiem.

Nodarbības notiek veselības centrā "Vivendi", Dzirnavu ielā 16, Rīgā

Dalības maksa: Par vienu nodarbību 20€. Ja nodarbības apmeklē abi vecāki, tad par vienu nodarbību 30€. Vietu skaits ierobežots!

Apmācības vada:

Topošajiem vecākiem

Pēc brīnišķīgās vēsts par grūtniecības iestāšanos seko gatavošanās, gaidīšanas un satraukuma laiks, ko piedzīvo ikviens topošais vecāks. Viens no svarīgākajiem gatavošanas posmiem ir rūpes par ne vien gaidāmā bērniņa, bet arī topošās māmiņas veselību. 

Rūpējoties par savu veselību, ir svarīgi neaizmirst, ka tās galvenais priekšnoteikums ir veselīgs dzīvesveids, kas ietver sabalansētu uzturu un regulāras fiziskās aktivitātes. Lai palīdzētu izprast, vai esošā ēdienkarte ir atbilstoša sievietes stāvoklim, veselībai un dzīvesveidam, vērtīgas ir konsultācijas pie uztura speciālista, savukārt fizioterapeits palīdzēs noteikt piemērotākās fiziskās akitivitātes, kas nekaitēs ne māmiņai, ne bērniņam. 

Topošai māmiņai ievērojami uzlabot un atvieglot grūtniecības periodu spēs arī masāža. Masāža mazinās satraukumu vai nemieru, nogurumu, pietūkumu, muskuļu un locītavu sāpes, kā arī var uzlabos dzemdību procesu un jaundzimušā veselību. Taču jāņem vērā, ka masāžu grūtniecības laikā var veikt tikai sertificēts masieris, kurš ir kvalificējies grūtnieču masāžas veikšanā.

Fizioterapeita konsultācija

Individuāli izvērtējot pacienta stāvokli, izvērtējot sūdzības un vēlamos ieguvumus tiek izstrādāts terapijas plāns, lai atgrieztu kustību brīvību un sasniegtu noteiktos mērķus.

Fizioterapeits atkarībā no pacienta problēmas var pielietot terapeitiskus vingrinājumus, masāžas elementus, dažādas mīksto audu tehnikas, kā arī dažādas terapeitiskās iekārtas. Fizioterapijas uzdevumos ietilpst rūpēties ne tikai par kustīgajām ķermeņa daļām – locītavām un muskuļiem, bet arī par vienmēr klātesošajām un mazāk manāmajām –  elpošanas, gremošanas, sirds un asinsvadu sistēmas funkcijām. Fizioterapija – tas ir viss, kas nepieciešams, lai nodrošinātu pilnvērtīgas kustības.

Veselības centra "Vivendi" sertificēti fizioterapeiti:

Uztura speciālista konsultācija

Grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā ir rūpīgi jāseko līdzi, lai uzņemtais uzturs būtu pilnvērtīgs, bagāts ar nepieciešamajām uzturvielām.

Lai palīdzētu izprast, vai esošā ēdienkarte ir atbilstoša sievietes stāvoklim, veselībai un dzīvesveidam, vērtīgas ir konsultācijas pie uztura speciālista, kurš sniegs praktiskus padomus, sastādīs individuālu ēdienkarti, noteiks antioksidantu līmeni un palīdzēs veikt nepieciešamās pārmaiņas uztura daudzveidībā un režīmā.

Individuālas uztura speciālistu konsultācijas ir noderīgas ne tikai ne tikai grūtniecības laikā un  bērna zīdīšanas laikā, bet arī bērna turpmākajā attīstībā, lai veidotos veselīgi ēšanas paradumi ģimenē.

Veselības centra "Vivendi" sertificēti uztura speciālisti:

Masāža grūtniecēm

Grūtniecības laikā sieviete piedzīvo visdažādākās pārmaiņas – gan emocionāli, gan fiziski. Šīs pārmaiņas var ietekmēt sievietes labsajūtu un veselību, tādējādi liedzot pilnvērtīgi baudīt bērniņa gaidīšanas laiku.

Masāža topošai māmiņai var ievērojami uzlabot un atvieglot grūtniecības periodu, mazinot satraukumu vai nemieru, nogurumu, pietūkumu, muskuļu un locītavu sāpes, kā arī var uzlabot dzemdību procesu un jaundzimušā veselību. Taču jāņem vērā, ka masāžu grūtniecības laikā var veikt tikai sertificēts masieris, kurš ir kvalificējies grūtnieču masāžas veikšanā.

Pirmais grūtniecības trimestris

Pirmajā grūtniecības trimestrī nav ieteicams veikt krasas izmaiņas dzīvē, tādēļ ieteicamas ir maigas un relaksējošas masāžas, kas nomierinās ķermeni un prātu. Bet drošību nolūkos pirms masāžas veikšanas pirmajā grūtniecības trimestrī ir ieteicams konsultēties ar savu ārstu.

Otrais grūtniecības trimestris

Otrajā grūtniecības trimestrī var drošāk apmeklēt masāžas, jo sievietes organisms ir pielāgojies pārmaiņām, ko rada grūtniecība. Var izmēģināt arī dažādas aromātiskās masāžas, jo tās lielākoties vairs neradīs nelabumu sajūtu šajā trimestrī, bet gan ļaus pilnvērtīgi relaksēties.

Trešais grūtniecības trimestris

Trešajā grūtniecības trimestrī ir ieteicams veikt masāžu kādai konkrētai ķermeņa zonai, tādejādi veicinot venozo un limfas atteci, jo šajā trimestrī ievērojami pieaug slodze ķermeņa iekšējiem orgāniem, jo uz tiem ir pieaugošs augļa spiediens, nosprostojot asinsvadus un limfmezglus.

Veselības centra "Vivendi" sertificēta masiere, kas veic masāžu grūtniecēm:

Lai pierakstītos vizītēm, nodarbībām vai programmām veselības centrā "Vivendi", aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies 12 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža, sūtot e-pastu, vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24h iepriekš. Ja darīsiet to vēlāk, ir jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa 50% apmērā.

Pieteikties vizītei


Es piekrītu un vēlos saņemt uz savu e-pastu veselības centra "Vivendi" ziņas par piedāvājumiem un jaunumiem (pakalpojumiem, izglītojošiem semināriem u.c. saistošo informāciju par centru).

Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no aktuālāko piedāvājumu un jaunumu saņemšanas, tādējādi izdzēšot sevi no Kontaktu datu bāzes. Lai to darītu, lūdzu, informējat centru, rakstot uz info@vivendicentrs.lv.

We use cookies to provide and improve our services. By using our site, you consent to our Cookies Policy.