Karina Berseņeva

Karina_Berseņeva_VIVENDI.jpg

Karina Berseņeva

Sertificēta uztura speciāliste

Ikdienā, strādājot BKUS Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrā, bieži saskaros ar bērniem un jauniešiem, kuriem tiek diagnosticēti ar uztura uzņemšanu saistīti traucējumi - ēšanas traucējumi vai virssvars un aptaukošanās.

Šajā bērna dzīves posmā vecāki ir nenovērtēts resurss bērna izveseļošanās procesā. Esmu pārliecināta, ka vecāku aktīvā iesaistīšanās ēšanas paradumu izmainīšanas un pilnvērtīga uztura ieviešanas procesā ir izšķirošs faktors bērna atveseļošanā. Visbiežāk vecāki vēlas palīdzēt savam bērnam, taču ne vienmēr zina kā.

Mans, kā ar ēšanas traucējumiem strādājošā uztura speciālista, uzdevums ir atrast un palīdzēt vecākiem sakoncentrēties uz to, ko šajā brīdī var izdarīt sava bērna labā, sniegt nepieciešamās zināšanas par racionālu uzturu, kā arī sniegt atbalstu, kurš ir tik ļoti nepieciešams bērna ar ēšanas traucējumiem vecākiem.

Padziļināta interese bērnu un jauniešu ēšanas traucējumos, svara korekcijā un uztura paradumu analizēšanā un pilnveidošanā, tomēr konsultēju arī pieaugušajos par uztura īpatnībām un diētas pielāgošanu dažādu hronisku slimību gadījumos ar uztura specifiku.


Izglītība

Rīgas Stradiņa universitāte, Rehabilitācijas fakultāte, bakalaura profesionālais grāds veselības aprūpē un uztura speciālista kvalifikācija, 2021.g.

Rīgas Stradiņa universitāte, Rehabilitācijas fakultāte, veselības zinātņu maģistra grāds uzturzinātnē, 2023.g.

Nemitīgi pilnveidoju savas zināšanas, mācoties no labākajiem speciālistiem ēšanas traucējumu jomā:

  • Marcia Herrin "Nutrition Treatment of Eating Disorders" (ASV)
  • CREDO webcentred training: “CBT-E for Eating Disorders” (Lielbritānija, The Centre for Research on Eating Disorders at Oxford)
  • Ricardo dalle Grave “CBT-E treatment for adults with eating disorders” (Itālija)
  • Pamela MacDonald “Skills training for carers of people with eating disorders” (Lielbritānija, The New Maudsley Collaborative Care Approach for Eating Disorders)
  • MONASH university “Identification and management of disordered eating in gastrointestinal disorders”;

Dalība biedrībās

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācijas biedre


Valodu prasmes

Latviešu, krievu, angļu valoda 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz