Magdalēna Pranaite

Magdalena_Pranaite_kliniska_psihologe_Vivendi_centrs.jpg

Magdalēna Pranaite

Klīniskā psiholoģe

Dzīves grūtumos meklējam iespēju atgūties, apjēgt notikušo, raugāmies iespējamo risinājumu virzienā. Vienam to izdarīt var būt pārāk sarežģīti un atklāties tuviniekiem vai draugiem var šķist pat neiespējami. Šajā brīdī psihologs var kļūt par atbalstu sevis izziņā un sakārtošanā. Pieņemšana un sapratne bez nosodījuma un vērtējuma. Nesteidzīgās sarunās, atbilstoši klienta vajadzībām, varam pētīt iespējas ieviest izmaiņas sarežģītajā situācijā, vai tieši pretēji mainīt savu attieksmi pret radušos situāciju. Esmu pārliecināta, ka katram cilvēkam piemīt spēja pašsakārtoties. Dzīves nogurums, stress, traumatiskas pieredzes var kavēt to atmodināt,  nepieciešams stabilizēt emocijas un apstādināt domu skrējienu, skatiens jāvērš sevī.

Specializējos darbā ar pilngadīgām atkarīgām personām, palīdzot uzsākt un turpināt atveseļošanos pēc ārstēšanās uzsākšanas vai arī kopā ar klientu meklējam iespējamo risinājumu problemātiskām darbībām – psihoaktīvo vielu lietošanai, azartspēļu spēlēšanai, datorspēļu spēlēšanai u.c. Sniedzu atbalstu atkarīgo tuviniekiem, kas nonākuši strupceļā starp palīdzību atkarīgajam un spēku izsīkumu, dusmām, bailēm, vainas sajūtu, kaunu un bezpalīdzību.

Sniedzu atbalstu klientiem ar dažāda veida psiholoģiskajām grūtībām – depresiju, trauksmi, ēšanas traucējumiem, ilgstošām sērām, attiecību veidošanas un uzturēšanas grūtībām, vardarbības un traumatisku pieredzi, kuras sekas apgrūtina pilnvērtīgu dzīvošanu.

Darbā veidoju individuālu pieeju katram klientam, balstoties kognitīvi-biheiviorālās tehnikās un eksistenciālās un analītiskās psiholoģijas pamatnostādnēs.


Izglītība

Baltijas psihoorganiskās analīzes centrs – bāzes līmenis psihoorganiskā analīzē 2019.g. – patlaban

LU profesionālā maģistra studiju programma „Psiholoģija”, Profesionālā maģistra grāds psiholoģijā, ar specializāciju Klīniskajā psiholoģijā, 2014.–2016.g.

Starptautiskā Praktiskās Psiholoģijas Augstskola (SPPA). Psiholoģijas fakultāte, Bakalaura grāds psiholoģijā, iegūtā kvalifikācija – Profesionālais psihologs, 2002.– 2006.g.

Daudzdimensiju strukturēts personības tests "Latvijas Personības aptauja (LPA-v3): lietošanas apmācība", 2014.g.

"Bērnu emocionālā audzināšana", tiesības vadīt vecāku apmācību programmu, 2015.g.

Neiroveģetoterapija. V.Raiha muskuļu bruņu koncepta praktiskie un teorētiskie aspekti, 2018.g.

Bērnu Tiesību aizsardzība, 2019.g.

Psiholoģiskā novērtēšana ar Latvijas klīnisko personības testu pieaugušajiem (LKPT).Tiesības lietot testu izpētes procesā, 2019.g.

Terapeitiskās tehnikas un instrumenti darbā ar vardarbībā cietušiem bērniem.Tiesības sniegt rehabilitāciju vardarbībā cietušiem bērniem, 2019.g.

Uzvedības dizains – regulāras aktivitātes veicināšana nomāktībā un vientulībā. KBT metode darbā ar depresiju, 2020.g.


Profesionālā pieredze

Latvijas Universitāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte

Pasniedzu Psiholoģijas maģistratūras studentiem priekšmetu "Atkarību psiholoģija", 2020. – pašlaik

VSAC Zemgale, filiāle  "Ziedkalne", 2020.g.

VSIA "Slimnīca "Ģintermuiža"" Minesotas programma, Narkoloģiskā rehabilitācija, 2007.–2019.g.

Jelgavas 3.pamatskola, 2006.–2007.g.


Valodu prasmes

Latviešu un krievu valoda

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz