Depresija

Depresija

Depresija ir slimība, kas ļoti būtiski ietekmē emocijas, domas, uzvedību un fiziskās ķermeņa reakcijas. Slikts noskaņojums, kad neko negribas, nekas neiepriecina un nav spēka, kādā dzīves brīdī var parādīties ikvienam. Ja šie simptomi ir īslaicīgi un pārlieku neietekmē ikdienu, nav pamata satraukumam. Taču, ja sliktais garastāvoklis ieilgst, pievienojas vēl citas sūdzības, piemēram, raudulīgums, bezspēcības, tukšuma sajūta, trauksme, miega un ēšanas traucējumi, kļūst grūti strādāt, mācīties, komunicēt ar tuviniekiem, ir vērts griezties pie speciālista, lai saprastu, vai nav piezagusies depresija. Statistikas dati liecina, ka katrs astotais cilvēks dzīves laikā sastopas ar depresiju, ko būtu nepieciešams ārstēt. Mūsdienās tā ir ārstējama slimība.

Depresijas ārstēšana

Ja ilgstoši novērojat depresijai raksturīgus simptomus, aicinām vērsties pēc palīdzības pie ārsta–psihiatra vai psihoterapeita. Speciālists izvērtēs simptomu izteiktību, noskaidros iespējamo slimības rašanās cēloni, piemēros atbilstošāko terapijas veidu, kā arī nepieciešamības gadījumā nosūtīs uz papildu izmeklējumiem (asins analīzēm, encefalogrammu, magnētisko rezonansi u.c.), lai pārliecinātos, ka depresijas simptomus neizraisa kāda fiziska pataloģija, piemēram, vairogdziedzera funkciju traucējumi, anēmija vai kāda cita saslimšana.

Ārstēšanas laikā var tikt nozīmēta medikamentozā terapija, psihoterapija vai šo abu metožu kombinācija. Lai arī depresijas ārstēšanas process ir ilgstošs (vidēji 12 līdz 20 terapijas seansi), un tas var prasīt daudz enerģijas, kā arī iekšējos resursus, terapijas laikā, gan arī pēc tās līdzsvarosies garastāvoklis, atjaunosies enerģija un miega režīms, kā arī izzudīs trauksmes sajūta un samazināsies atkārtotas depresijas epizodes risks.

Savukārt, ja novērojat īslaicīgas depresijai līdzīgas izpausmes, kas rada psihoemocionālu diskomfortu un ietekmē dzīves kvalitāti, aicinām vērsties pēc palīdzības pie klīniskā psihologa. Speciālists sarunas ceļā izzinās iespējamos izjūtu cēloņus, kā arī palīdzēs atgūt iekšējo līdzsvaru un dzīvesprieku.

Atcerieties – jo savlaicīgāk tiek uzsākts ārstēšanās process, jo vieglāka ir terapijas norise un ātrāks atlabšanas periods. Pieteikšanās vizītei pie speciālista ir būtisks solis pretī atlabšanai.  

 

Speciālisti, kuri var palīdzēt: 

Klīniskais psihologs

Psihoterapeits

Psihiatrs

Lai pierakstītos konsultācijām vai procedūrām veselības centrā “Vivendi”, aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies, sūtot e-pastu vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24 stundas pirms vizītes. Ja informēsiet veselības centra reģistratūru vēlāk par noteikto laiku, būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa pilnā apmērā!

Pieteikties vizītei


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz