Fizioterapijas loma pēctraumu periodā

Fizioterapijas loma pēctraumu periodā

Ja kādā ķermeņa zonā ir notikusi trauma – akūta, radusies pārslodzes rezultātā vai ir veikta operācija – fizioterapijai ir ļoti liela loma, lai nodrošinātu pacienta efektīvu atgriešanos pie iepriekšējām aktivitātēm darbā un brīvajā laikā, tai pat laikā saudzējot bojātos audus un veicinot to dzīšanas procesu. Būtiska nozīme ir tam, kādas kustības vai aktivitātes tiek veiktas noteiktā bojāto vai operēto audu dzīšanas posmā. Tos nedrīkst pārslogot, bet tiem ir jādod pareizie kustību stimuli, lai nodrošinātu to pietiekamu apasiņošanu un raitu dzīšanas procesu. Ilgstoša imobilizācija (nekustināšana/ģipsis/ortoze u.c.) palēlina audu dzīšanu un samazina to izturības spējas vēlākā rehabilitācijas periodā, tādejādi pagarinot kopējo atlabšanas laiku.

Fizioterapeits, sadarbojoties ar pacientu, izvirza īstermiņa un ilgtermiņa mērķus un, balstoties uz tiem, tiek plānots rehabilitācijas process, tiek sniegtas rekomendācijas, ko ir atļauts darīt konkrētā rehabilitācijas fāzē, tādejādi sniedzot pacientam drošību un pārliecību par viņa atlabšanu. Liela loma ir personas izglītošanas procesā, kas palīdz izprast notikušo situāciju, sāpju un simptomu mehānismus, dzīšanas un audu atjaunošanās procesus. Fizioterapeita loma ir ļoti būtiska, lai mazinātu bailes no kustībām pēc traumas un veicinātu raitu atgriešanos pie ierastajām aktivitātēm un spēju atgriezties darbā.

Lai pierakstītos vizītēm, nodarbībām vai programmām veselības centrā "Vivendi", aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies 12 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža, sūtot e-pastu, vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to mums darīt zināmu vismaz 24 stundas iepriekš. Pretējā gadījumā būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa 50% apmērā.

Pieteikties vizītei


Es piekrītu un vēlos saņemt uz savu e-pastu veselības centra "Vivendi" ziņas par piedāvājumiem un jaunumiem (pakalpojumiem, izglītojošiem semināriem u.c. saistošo informāciju par centru).

Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no aktuālāko piedāvājumu un jaunumu saņemšanas, tādējādi izdzēšot sevi no Kontaktu datu bāzes. Lai to darītu, lūdzu, informējat centru, rakstot uz info@vivendicentrs.lv.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz