Fizioterapijas loma pēctraumu periodā

Fizioterapijas loma pēctraumu periodā

Ja kādā ķermeņa zonā ir notikusi trauma – akūta, radusies pārslodzes rezultātā vai ir veikta operācija – fizioterapijai ir ļoti liela loma, lai nodrošinātu pacienta efektīvu atgriešanos pie iepriekšējām aktivitātēm darbā un brīvajā laikā, tai pat laikā saudzējot bojātos audus un veicinot to dzīšanas procesu. Būtiska nozīme ir tam, kādas kustības vai aktivitātes tiek veiktas noteiktā bojāto vai operēto audu dzīšanas posmā. Tos nedrīkst pārslogot, bet tiem ir jādod pareizie kustību stimuli, lai nodrošinātu to pietiekamu apasiņošanu un raitu dzīšanas procesu. Ilgstoša imobilizācija (nekustināšana/ģipsis/ortoze u.c.) palēlina audu dzīšanu un samazina to izturības spējas vēlākā rehabilitācijas periodā, tādejādi pagarinot kopējo atlabšanas laiku.

Fizioterapeits, sadarbojoties ar pacientu, izvirza īstermiņa un ilgtermiņa mērķus un, balstoties uz tiem, tiek plānots rehabilitācijas process, tiek sniegtas rekomendācijas, ko ir atļauts darīt konkrētā rehabilitācijas fāzē, tādejādi sniedzot pacientam drošību un pārliecību par viņa atlabšanu. Liela loma ir personas izglītošanas procesā, kas palīdz izprast notikušo situāciju, sāpju un simptomu mehānismus, dzīšanas un audu atjaunošanās procesus. Fizioterapeita loma ir ļoti būtiska, lai mazinātu bailes no kustībām pēc traumas un veicinātu raitu atgriešanos pie ierastajām aktivitātēm un spēju atgriezties darbā.

Lai pierakstītos konsultācijām vai procedūrām veselības centrā “Vivendi”, aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies, sūtot e-pastu vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24 stundas pirms vizītes. Ja informēsiet veselības centra reģistratūru vēlāk par noteikto laiku, būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa pilnā apmērā!

Pieteikties vizītei


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz