Skolioze

Skolioze

Skolioze ir termins, kas apzīmē dažādu iemeslu radītas un dažādu veidu jeb formu izmaiņas cilvēka mugurkaulā, krūšu kurvī un rumpī.

Visbiežāk skoliozi diagnosticē pusaudžu vecumā. Skoliozes progresa risks augstāks ir meitenēm nekā zēniem, it īpaši straujajā augšanas periodā. Tādā gadījumā to sauc par progresējošu idiopātisku skoliozi.

Ja skolioze ir mazāk izteikta, pastāv iespējamība, ka cilvēks to atklāj tikai pieaugušajā vecumā, piemēram, konsultācijā pie fizioterapeita.

Lai noteiktu skoliozes diagnozi, nepieciešams veikt rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Stājas izmaiņas, kas var liecināt par skoliozi:

  • nevienāds plecu un lāpstiņu novietojums;
  • nevienāds gurnu novietojums;
  • noliecoties uz priekšu, mugurā novērojams asimetrisks "kūkums".

Skolioze parasti kombinējas ar "plakanu" mugurkaulu krūšu kurvja zonā, krūšu kurvja deformāciju un muguras asimetriju, tomēr katrs gadījums ir atšķirīgs un unikāls.

Sekas, kādas var radīt neārstēta skolioze:

  • samazināta krūšu kurvja kapacitāte un funkcionālā biomehānika – ir traucētas plaušu funkcijas;
  • samazināta vingrojumu kapacitāte, vispārējās fiziskās spējas – nepietiekams spēks un izturība;
  • samazināta spēja strādāt – muskuļu sāpes;
  • nepieciešama operācija;
  • pasliktināta dzīves kvalitāte.

Svarīgi, lai skolioze tiktu diagnosticēta pēc iespējas agrīnāk – jo ātrāk uzsākta terapija, jo tā ir efektīvāka. Tomēr – arī pieaugušo vecumā tā var sniegt būtiskus uzlabojumus, piemēram, mazināt muskuļus sāpes, veicināt simetriskāku stāju, uzlabot muskulatūras spēku un veicināt plaušu funkcijas.

Šrotas metode

Šrotas metode Latvijā ir populārākā fizioterapijas metode, kas tiek pielietota skoliozes ārstēšanā, un tā pasaulē ir pierādījusi sevi arī vairākos zinātniskajos pētījumos. Skoliozes ārstniecības procesā šo metodi drīkst pielietot tikai tie fizioterapeiti, kas ir apmācīti un saņēmuši attiecīgo sertifikātu.

Veselības centrā “Vivendi” fizioterapeite un sertificēta Šrotas metodes terapeite Zane Rožkalne konsultē un ārstē gan bērnus, gan pusaudžus un arī pieaugušos, kuriem diagnosticēta skolioze.

Lai pierakstītos vizītēm, nodarbībām vai programmām veselības centrā "Vivendi", aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies 12 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža, sūtot e-pastu, vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to mums darīt zināmu vismaz 24 stundas iepriekš. Pretējā gadījumā būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa 50% apmērā.

Pieteikties vizītei


Es piekrītu un vēlos saņemt uz savu e-pastu veselības centra "Vivendi" ziņas par piedāvājumiem un jaunumiem (pakalpojumiem, izglītojošiem semināriem u.c. saistošo informāciju par centru).

Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no aktuālāko piedāvājumu un jaunumu saņemšanas, tādējādi izdzēšot sevi no Kontaktu datu bāzes. Lai to darītu, lūdzu, informējat centru, rakstot uz info@vivendicentrs.lv.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz